Aktsiaturud suunatud

Raivo Sormunen 05. juuni 2006, 00:00

Euroopa aktsiad tõusid möödunud reedel kolmandat päeva järjest, sest loodetakse, et regiooni majanduskasv on firmade kasuminumbrite kasvatamiseks piisavalt kiire.

Samas nädala kokkuvõttes jäid indeksid siiski miinusesse, kuna investorites pesitseb hirm baasintressimäärade tõusu ees ning tuntakse muret nõrgeneva dollari pärast, mis kahandab USAsse eksporditava kauba pealt saadavat tulu. "Me elasime proovi üle. Me tõestasime, et turg on piisavalt elastne ja Euroopa firmade kasumid on korralikud," ütles uudisteagentuurile Bloomberg KBC Asset Managementi tegevjuht Stefan Duchateau. Stoxx 50 (Euroopa suurfirmade aktsiaid sisaldav indeks) hulka kuuluvatest ettevõtetest lõi möödunud kvartalis analüütikute poolt prognoositud tulemusi 79% ettevõtetest, mis on vähemalt viimase kümne kvartali parim tulemus.

Samas mitmed turuspetsialistid on turu edasise liikumise suhtes pessimistid. "Niikaua, kui me sel kuul näeme, mis intressidega toimuma hakkab, jääb olukord turul negatiivseks," ütles KBC Asset Managementi fondivalitseja Patrick Casselman. Stoxx 600 indeksisse kuuluvate ettevõtete kasumid peaks FactSet Research Systemsi andmeil käesoleval aastal kosuma 10% jagu, samas kui veel möödunud aastal oodati käesolevaks aastaks koguni 24protsendist kasvu.

Möödunud nädala tegijaks oli telekomisektor, kuna investorid avastasid, et sektori esindajate fundamentaalsed näitajad on madalad ja lisaks pakuvad aktsiad ka korralikku dividenditootlust. Stoxx 600 telekomisektori keskmine P/E (hinna/tulu) suhe on kasumiprognooside alusel 12 ja keskmine dividenditootlus 4,4%.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:03
    Otsi:

    Ava täpsem otsing