Noored teenivad sponsoreid otsides taskuraha

Pille Rõivas 22. juuni 2006, 00:00

Hiljuti alanud heategevusliku projekti "KäsiKäes II" käigus jagatakse fotokunsti raamatute komplektid kõigile lasteaedadele, koolidele, lastekodudele ja haiglatele koos metoodilise juhendiga, kuidas neid õppetöös rakendada. Projekti raames lavastatakse ka noortenäidend ja korraldatakse heategevuslik kontsert.

Projektile rahastamisvõimaluste leidmiseks on hetkel kaasatud ligi 30 noort üle Eesti, kelle ülesandeks on kontakteeruda ettevõtjatega ja tutvustada projekti. Noortega on sõlmitud töövõtulepingud, mille kohaselt on nende töötasuks 12% saadud toetusrahast.

"Juba ammu ei nimeta ma taolisi projekte heategevusprojektideks - paraku on kõik muutnud äriks ja mul on sellest väga kahju," ohkab projekti peakoordinaator ning juht Kärt Anvelt. Nii nimetabki Anvelt taolisi ettevõtmisi sotsiaalprojektideks, mis tuleb paljude inimeste nõul ja toel koos ära teha - kasu neist on kõigile.

Ka Eesti Õpilasesinduste Liidu juhatuse esimees Marti Martinson ütles Anveltile, et tasuta ei tule keegi enam ühtegi tööd tegema. Seda kinnitasid ka kandideerinud noored. Kuid ainult rahast huvitatud noored valituks ei osutunud.

Noorte palkamine tähendab, et projekti vedajate EMO Group Baltic OÜ ja MTÜ Lihtsad Lahendused töötajad selle projekti läbiviimise eest palka ei saa. "Ei peagi saama, sest see pole kasumlik äriprojekt, vaid heategevusprojekt," selgitab Anvelt.

17aastane Tallinna neiu Doris Rohu kandideeris projektile sponsoriotsijaks, sest see on põnevam ning väljakutsuvam kui põllul maasikaid korjata.

Igale väljavalitud noorele anti tutvustavad materjalid ning kõigile tehti projekti eestvedaja EMO Group Baltic OÜ nimelised meiliaadressid.

Doris on nädala jooksul saatnud tutvustavad materjalid 30 ettevõttele, kellest vastanud on vaid mõned. Vastused on äraütlevad, sest ettevõtete selle aasta eelarve on juba ammu ära planeeritud.

Kuigi toetajate otsimine on raske, ei ole Doris nõus alla andma. Neiu ei võta seda töökohta kui nii-öelda päris tööd. "Ma ju ei rassi hommikust õhtuni, vaid saan ise oma tööaja määrata," lisab neiu. Palk pole seejuures kõige tähtsam, kuid täiesti tasuta ta ka tööd teha ei soovi.

18aastane Viimsi keskkooli õpilane Ingvar Arst on projektile toetajate otsimisega tegelenud praeguseks kümme päeva, helistanud ja meilinud. Kokku on ta kontakteerunud umbes 40 ettevõttega, kuid positiivseid vastused pole saanud. Ingvari hinnangul on see töö raskem kui vanalinnas turistidega vibu lasta. "Sisuliselt on ju tegemist müügimehe tööga," ütles Ingvar.

Kui õnnestub teenida piisavalt suur summa, kasutab ta seda pärast keskkooli lõpetamist õpinguteks välismaal. "Mõneti tundub see 12% tasu liiga suur," arvab noormees, sest see võtab ära üpris suure osa saadud toetusrahadest.

Raskeks teevad selle töö Ingvari meelest just äraütlemiste hulk ning mõnede ettevõtete suhtumine, nagu ta neid ilmaasjata tüütaks.

Sotsiaalprojekt "KäsiKäes II" on EMO Group Baltic OÜ ja MTÜ Lihtsad Lahendused ühisprojekt, mille käigus jagatakse fotokunstiraamatute komplektid kõigile lasteaedadele, koolidele, lastekodudele ja -haiglatele koos lasteaedade juhatajate koostatud metoodilise juhendiga.

Samuti lavastavad teatris NO99 Tiit Ojasoo ja Ene-Liis Semperi näidendi raamatu "MinaSinaMina" põhjal, mis räägib noortest, nende mõttemaailma kujunemisest, seksist ja pereväärtustest tervikuna. 10 000 noort üle Eesti viiakse seda tasuta vaatama. Toimub ka heategevuslik kontsert noorte lemmikartistidega.

Projekti "KäsiKäes II" projekti maksumus ühe lasteasutuse kohta on 4835 krooni, ühe maakonna kohta 388 960 krooni. "KäsiKäes II" on jätk ülemöödunudaastasele projektile, mille käigus anti välja raamat noortele "MinaSinaMina".

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:05
    Otsi:

    Ava täpsem otsing