Suvepealinnal uus hingamine

Christel Karits 07. juuli 2006, 00:00

Vast valminud rannapromenaadiga on meedia vahendusel olnud võimalus juba põgusalt tutvuda, viimane aeg oleks ise kohale tulla ja kõike nautida.

Alustame teekonda pisut eemalt, kesklinnast Raeküla poole jääva Strand hotelli juurest.

Kõrvalepõikena tuleb öelda, et juulis on Pärnu hotellidest pea võimatu öömaja leida ja suvekorterite üürid ulatuvad kuni 9000 kroonini kuus. Nii, et sugulastest või tuttavatest pärnakad on praegu eriti hinnas.

Kui peatumispaik pole just Strand hotell, siis selle nime võiks siiski meelde jätta. Siin asuv ööklubi on parajaks meelelahutajaks just sellisele publikule, kel vanust juba üle kahekümne.

On avarust, ruumi ja lisaks kena merevaade ning tuledes promenaadini on jalutada vaid mõnisada meetrit. Enne seda tuleb aga Tervise Paradiis, mis talvelgi oma veekeskusega meelitamas.

Päeval võib Tervise Paradiisis lisaks veekeskusele ja kümnetele tervendavatele protseduuridele nautida ümbritseva aia võlusid.

Päevitada saab murul ja rannatoolidel ning jahutada end välibasseinis. Pere pisematele on kiiged, batuut ja veel muid põnevaid atraktsioone. Töötab suvise valiku ja mõistlike hindadega kohvik. Aeda on kõigile sissepääs prii.

Veel sadakond meetrit ja algabki rannapromenaad. Kahenäoline ja elevusttekitav. Looklev ligi poolekilomeetrine tulede, kõrkjate ja roosidega ääristatud tee, mis mõjub kui liivale pidama jäänud laine.

Promenaad on kogu mereäärsele elule andnud uue hingamise.

Kui varem oli palavate suveilmadega kümneid tuhandeid inimesi sõna otseses mõttes külg külje kõrvale surutult päevitamas rannaseene ümbruses, siis nüüd on kultuurrand laienenud terve promenaadi ulatuses ja ka parima rannailmaga on liival lahedalt ruumi. Lisaks on lastele atraktsioone juurde ehitatud, töötab veel üks vetelpäästetorn, jagub müügikioskeid ja riietuskabiine.

Rannapromenaadi päevane nägu on hoogne ja igas vanuses inimeste tihedat liiklust täis.

Pisipõnnid suplevad purskkaevus, vanemad paarid võtavad õhuvanne puude varjus.

Kui muude asjadega on kõik korras, siis purskkaevudega pole Pärnus siiani hiilata suudetud ja ega praegugi kõik täpselt kümnesse läinud pole. Promenaadil asuvast kolmest purskkaevust töötab vaid üks ilmselt nii, nagu plaanitud.

Ülejäänud kahe puhul ei ole päris kindel, kas neid iga päev purskamas näha saab. Ilmselt on probleem mehhanismides, mis hakkavad tõrkuma, kui need liiva täis lähevad.

Aga öösel on need kaks purskkaevu just vaatamist väärt, sest koos veega mängivad siis ka värvilised tuled.

Vaid muusika on puudu. Seda korvab meelisegav õrn lillelõhn. Ja polegi täpselt aru saada, kas need on roosid, eemal õitsev valge ristikhein või tuleb see hoopis tee peal olevatest lillepüramiididest.

Umbes promenaadi keskelt saab pöörduda Rannahotelli ja nautida sealses restoranis või katusebaaris Valgre-aegset elegantsi.

Kui aga mööda ranna äärt edasi liikuda, jõuabki Pärnu ühe sümboli rannaseeneni ja muidugi selle juures asuva nooremate meelisööklubi Sunset Clubini. Sel nädalavahetusel saab suve kuumimas ööklubis vahupidutseda.

Seene ja klubi ümbrus pakub uuele promenaadile kontrasti. Tegelikult saab alles nüüd aru, kui kulunud suvepealinna ranna kuumem osa ikkagi on. Kuigi ööklubi ise on läbi teinud mitu uuendus- ja ilukuuri, pole selle ümbrus nõukogude ajast saati suurt muutunud.

Promenaadilt edasi võib nautida rannapargi ilu ja puudealust varju või siis kõndida mudaravila ja kuursaali suunas.

Enne mudaravila uue vabaõhulavani jõudmist saab keha kinnitada pisikeses pitsarestoranis.

Tegu on Pärnu ühe tugevama söögikoha kaubamärgi Steffaniga, nii et hea teenindus ja kvaliteet on garanteeritud.

Kuursaal üllatab oma esinejate ja külalistega. Sinna võib alati sisse astuda, ükskõik kui noor või vana ka ei oleks ning iial ei või teada, millega õhtu lõppeb. Muidugi, vaikset äraolemist ja suurepärast menüüd ei tasu oodata. Puhkuseaegset lustimist aga küll. Liiati on valikuid mitu. Kui Eesti suurima õllerestorani bänd parasjagu ei sobi, võib põigata mõne sammu kaugusel asuvasse ööklubisse Tallinn.

Kõike romantilist ja rohkemgi veel pakub kuursaalist umbes kümneminutilise jalutuskäigu kaugusel asuv Ammende villa. Sinna jõudes tasub aeg maha võtta.

Muidugi võib proovida sissesaamist Postipoisi trahterisse ning pidada plaane siiani Pärnu tuntuima ööklubi Mirage või uusima ööklubi Bravo osas, mis mõlemad asuvad linna südames. Ja alati tasub end kursis hoida teatris, kontserdimajas ja Pärnu Uue Kunsti muuseumis toimuvaga.

Sel aastal tasub Pärnu plaani võtta. Linnal on tõepoolest uus hingamine ja palju rõõmsam nägu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:40

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing