Suvi sulatas Tallinna korterite hinda 100 000 krooni võrra

Anne Oja 26. juuli 2006, 00:00

Landlordi maakler Tamara Uustalu rääkis eile: "Kortereid ostetakse, kuid mõistliku hinnaga, mis on aastavahetusega võrreldes 100 000 krooni vähem. Peamiselt ostetakse ühe- ja kahetoalisi ja mõningane nõudlus on ka uute korterite järele."

Ehkki kinnisvaraportaali City24 andmetel näitab Tallinna korterite keskmine ruutmeetri hind kerget kasvutrendi, maaklerid seda ei tunneta. "Seda ma ei ütleks, et hinnad on muutunud," lisas Uustalu. "Hinnad seisavad. Kui hakkavad tõusma, siis võib-olla augustis, kehvemate kolmetoaliste hindu peab ehk veidi alla laskma."

"Hetkel on vaikus, nädalaga läheb üks korter," rääkis Euro Kinnisvaraarenduse OÜ turundusjuht Margus Prei. Euro Kinnisvaraarendus müüb praegu kortereid Läänemere teele ehitatavas majas, mis valmib tuleva aasta kevadel. 210 korteriga majast on praeguseks 10% kortereid müüdud.

"Väga suurt mõtet karjuda pole, aga kui vaadata vanu kortereid, siis nende eest küsitakse praegu ilmselgelt palju," lisas Prei hinna kohta. Tema sõnul on ostjate huvi kasvu oodata augusti teises pooles, kui puhkused lõppema hakkavad.

Uus Maa Kinnisvarabüroo maakler Imre Laretei kinnitas, et juba kaks-kolm kuud on korterimüügis olnud vaiksem. "Lasnamäel on hinnad 200 000-300 000 krooni langenud," teadis Laretei, "kesklinnas, Kristiines ja Põhja-Tallinnas on hinnad aga endised."

Aktiivne korteriäri taastub Laretei sõnul alles oktoobriks. Ta märkis samas, et enne euro tulekut läheb kinnisvaraturul tõenäoliselt veel kord rabelemiseks ja hinnad tõusevad.

Pindi Kinnisvara maakler Taimar Vares kinnitas turul valitsevat loidust. "Kuna enamik inimesi puhkab, siis paljud ei viitsi praegu müüa. Paljud korterimüüjad on veel kinni ka vanades hindades ega arvesta, et need on vahepeal langenud," ütles ta.

Jaanuarist saati Lootsi tänava majas korterit müünud Urmas Aria tundis eile siirast rõõmu, et oli äsja oma kahetoalisele leidnud ostja, kelleks osutus üks Leedu firma. 4,2 miljoni kroonise korteri müümiseks lasi omanik hinda vaid pisut alla.

"Ei tea, kas hind tõuseb jälle ja müüsin liiga odavalt," sõnas Aria, kelle hinnangul lõpetasid ostjad rannas peesitamise nädal tagasi. "Ma pole küll maakler, aga müüsin just nii enda kui ka ühe oma tuttava maja. Tõstsin vaid näpu üles, ja oligi nädalaga läinud!" rääkis mees.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:09

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing