Filmimuusika lemmikud Põltsamaal

Mari Hiiemäe 04. august 2006, 00:00

4. ja 5. augusti õhtul saavad kuulajad nautida galakontserti muusikast, mis on pärit nii eestimaistest kui ka Hollywoodi filmidest. Solistidena säravad Maarja-Liis Ilus ja Koit Toome, keda saadab Üle-eestiline Noorte Sümfooniaorkester Jüri-Ruut Kanguri dirigeerimisel.

Esitamisele tulevad muusikapalad rohkem kui seitsmekümnest filmist. Jüri-Ruut Kanguri arvates on publiku suurimaks naudinguks selle kontserdi kuulamisel äratundmisrõõm. "Kava on välja mõeldud, arvestades publiku soove, kellele meeldib, kui nad teavad lugusid ja need ära tunnevad," ütleb Kangur.

Galakontserdi ülesehitus on omapärane. Läbisegi tulevad ettekandele muusikakillud nii eestimaistest kui Hollywoodi filmidest, mis on kokku põimitud pikkadeks popurriideks. Mõnest filmist on pikem süit, näiteks esitatakse menuhitid sellistest filmidest nagu "Forrest Gump" ja "Titanic" pikematena, siis aga kandub kava uutele meloodiatele ning põikab minutiks näiteks Batmani ja teiseks James Bondi filmi. Sujuvad üleminekud ühelt filmilt teisele ei tarvitse iga kord publikule isegi kohale jõuda, juba läheb muusika popurriina edasi ning võetakse käsile järgmine film.

"Kava kokkupanemine oli väga suur töö," kirjeldab Kangur ning räägib, et kuna originaalseadeid oli kasutada vaid mõni, on palju seadeid tehtud ka puhtalt plaadi järgi noote maha kirjutades. Loomine algas plaatide kuulamisest ning nootide valimisest, sellele järgnesid proovid orkestri ja solistidega.

Koostööd solistidega kiidab Jüri-Ruut Kangur väga sujuvaks. Mitmesugustes projektides on kuue aasta vältel koostööd tehtud üsna mitu korda. Kangur usub, et suurejoonelisest filmimuusikaprojektist osavõtt ning esinemine koos suure sümfooniaorkestriga pole Maarja-Liis Ilusale ning Koit Toomele kuigi igapäevane ning pakub rõõmu kõigile osavõtjaile.

Üle-eestilise Noorte Sümfooniaorkestri arvuline koosseis selles projektis on 65 mängijat. Orkester liidab endas suures osas muusikaakadeemia tudengeid, lisaks nendele muusikakoolide õpilasi üle Eesti.

Kontsert toimub Põltsamaa lossihoovis, mis mahutab paar tuhat kuulajat. Põltsamaa kultuurimaja direktori Irja Paavo sõnul on publiku huvi olnud suur. Ta loodab, et kõik soovijad ikka platsile ära mahuvad. Praegu on veel pileteid saadaval ning neid saab osta ka kohapealt.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:41
    Otsi:

    Ava täpsem otsing