Äripäev valib koolitajaks Dictum Arenduskeskuse

Marko Liibak 09. august 2006, 00:00

Koolituse korraldamiseks esitasid pakkumised koolitusfirmad Dictum Arenduskeskus, Self II, Addenda, Invicta ja Celestis Koolitus.

Parimaks osutunud Dictumi pakkumisest valib käsiraamatute osakond läbirääkimiste käigus välja sobilikuma koolitusvariandi. Dictum pakkus välja kolm varianti - indiaanilaager, kaheksakesi paadis ning loovuse allikate külastamine.

Äripäev avaldab kõigilt firmadelt laekunud pakkumised lühendatud kujul. Pakkumiste saamiseks esitati kõigile koolitusfirmadele esialgsed lähtetingimused:

ÄP käsiraamatute osakonnas töötab 8 inimest - seitse naist ja üks mees. Töötajate keskmine vanus on 35 eluaastat, noorim 19 ja vanim 45. Töökogemus ½ kuni 8 aastat. Paljud töötavad suure osa ajast kodukontoris. Kogu osakond on alati koos esmaspäeviti nädalaalguse koosolekul.

Normaalses olekus on kõik rõõmsameelsed, empaatilised, valmis üksteist aitama ja tegutsevad hea meeskonnana. Töökohustuste kuhjudes see alati ei õnnestu ja tekivad pinged.

Osakonna märksõnad on väsimus ja tüdimus. Koolituspäevadega soovitakse leevendada arvuti taga istumise rutiini, maandada stressi ja pingeid ning akusid laadida. Kõigi suur soov on suhelda töökaaslastega väljaspool töömuresid, võtta üheskoos ette midagi praktilist ja toredat (lisaks aeg-ajalt töötajate algatatud ühisettevõtmistele).

Töötajate jaoks on kõige olulisem, et nad ei soovi päeva ruumis veeta. Koolitust ei taheta lihtsalt koolituse pärast. Töötajate arvates on niisama koolitusi tehtud juba küll - alguses oli huvitav, aga enam ei viitsi.

Osakonna juht ootab koolituselt osakonnale, lisaks pingete maandamisele ja rutiini leevendamisele, ka praktilist väärtust: õppida ise ennast tulemuslikumalt juhtima ja pingetega toime tulema.

Pakkumise kirjeldus oli üsna kirju ning tekitas esialgu segadust, põhjalikumal lugemisel huvi suurenes. Kuna koolitaja oli välja pakkunud mitu varianti, siis tundus, et nende hulgast leian sobiva. Lisaks meeldis mulle, et koolitaja püüdis eelnevalt meie meeskonna probleemidesse-rõõmudesse süüvida.

Tundub üsna tavapärase ülesehitusega psühholoogiakoolitus. Tähelepanuta jäi soov, et koolitus oleks midagi muud kui loeng klassiruumis. Loodetavasti muutuks koolitus isikupärasemaks pärast plaanitud telefoniintervjuusid osalejatega.

Kahepäevase koolituse asemel pakuti ühepäevast militaarset koolitust. Kuna seikluskoolitusel oleme juba kaks korda käinud, jätsin pakkumise osalt sel põhjusel kõrvale. Samuti ei saa kõik meeskonna liikmed praegu tervislikel põhjustel tugevat füüsilist pingutust nõudvaid harjutusi teha.

Omapärane pakkumine, mis tekitas kohe huvi. Põnev ja loominguline. Viib mõtted tagasi lapsepõlve muinasjutumaale, samas võib loota pärast ühist söögitegemist elamusi maitsmismeelele.

Lühike ja lakooniline kirjeldus, millest ei saanud head ülevaadet ei koolitusest ega koolitajatest. Ainus, millele tähelepanu pidama jäi, oli fotojaht vabas looduses.

Üks päev 20 000 krooni + 18%

2 päeva 48 000 krooni + 18%

Self II pakub Äripäeva käsiraamatute osakonnale kahepäevast praktilist enesejuhtimisoskuste koolitust järgneva programmi alusel, mille sisu ja täpsemat ajakava täpsustatakse koostöös tellijaga.

1 päev 19 900 + 18%

Pakume välja ühepäevase koolituskava "Militaarne seiklus viib sihile", mille maht on 6 tundi. Koolituspäeva laiem eesmärk on väljuda rutiinist ning panna end individuaalselt ning meeskondlikult proovile töövälises situatsioonis. Koolituspäev viib osalejad militaarsele seiklusmatkale, kus mängujuhtide juhenduse ning erinevate ülesannete lahendamise kaudu jõutakse lõplikku sihtpunkti. Sihtpunkti jõudmine tähistab nii edukat koolituse läbimist kui ka meeskondliku katsumuse sooritamist.

Koolituse eesmärk on värskenenud meeskonnatöövõimekus, st iga meeskonnaliikme ehk iseenda juhtimisoskuse paranemine, pingetega toimetuleku oskuse täiustumine, kaaslaste parem tundmaõppimine, omavahelise koostöö tõhustamine.

Koolituse tulemusena paraneb meeskondlik töövõimekus - katsumusterikka koolituspäeva läbimine ühendab meeskonnaliikmeid ning värskendab suhteid. Läbides ühiselt keerulisi situatsioone tööst väljaspool, on meeskonnal suurem eeldus töötada efektiivselt ning pingevabalt ka stressirikkal tööperioodil.

2 päeva 46 000 krooni + 18%

2 päeva 29 500 krooni

Aeg: 2 päeva septembris

Koht: vabalt valitud looduskaunis piirkond eemal suurlinnadest

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:18
    Otsi:

    Ava täpsem otsing