Mõisakontserdid Väikemõisa lastekodu toetuseks

Kersti Inno 11. august 2006, 00:00

Juba kaheksandat suve korraldab kontserdiagentuur Corelli Music heategevat kontserdisarja "Eesti mõisad". Tänavu toimuvad sarja neli kontserti 12.-20. augustini Viru-Maidla, Keila-Joa, Vihterpalu ja Väikemõisa mõisates, kõikjal algusega kell 18.

Sari on alates aastast 1999 tutvustanud põhjalikult 29 erinevat mõisat ja toetanud mõisakoole-lastekodusid Anija, Roosna-Alliku, Porkuni, Raplamaa Maidla, Inju ning Kiikla mõisates ja Maarja Küla, sel aastal on toetatavaks lasteasutuseks Väikemõisa väikelastekodu.

Esimest korda on sarja esinejateringi barokkansamblile Corelli Consort lisandunud põnevad väliskülalised.

Avakontserdil 12. augustil Maidla kaunis mõisakoolis Virumaal ja 13. augustil legendaarses Keila-Joa mõisas tulevad koostöös Kuressaare Kammermuusika Päevadega esinema neli laulvat härrasmeest ehk vokaalkvartett Quattro Stagioni Norrast, kaasas haruldaselt ilus a cappella kava Euroopa renessansist Norra romansini.

Kahel viimasel kontserdil, 19. augustil suure pieteeditundega renoveeritud Vihterpalu mõisas ning 20. augustil muinasjutulossi taolises Väikemõisas mängib Corelli Consort ajastu pillidel koos Soome ühe tuntuma barokkviiuldaja Petri Tapio Mattsoniga Bachi ja Purcelli loomingut. Lugude vahele loeb näitleja Hannes Kaljujärv Eesti autorite luulet armastusest, hoolimisest ja lõike Lindgreni "Hulkur Rasmusest", mis sarja metseenluse ja lastekodu toetamise teemaga suurepäraselt kaasa heliseb. Igas mõisas tutvustab ajalugu, arhitektuuri ja väärikaid suguvõsasid traditsiooniliselt Jüri Kuuskemaa.

Sarja lõppkontserdile 20. augustil Väikemõisas ei müüda pileteid, iga sent sel õhtul läheb otse lastekodule. Kontserdi alguses esinevad pisikesed lastekodu kasvandikud ning õhtu lõpeb mõnusa koosviibimisega esinejatele, lastekodu rahvale, sarja metseenidele ja kogu publikule mõisapargis. Sarja jooksul kogutud raha lisandub väga vajaliku 12-15kohalise väikebussi ostmise fondi.

Lisaks sobivas suuruses ülekandele Väikemõisa väikelastekodu kontole 10220006863011 SEB Eesti Ühispangas on kõikidel sarja kontsertidel avatud korjanduskarbid, toimuvad heategevusmüügid.

Korraldajaid rõõmustab, et sel aastal on mitmed firmad-ettevõtted innustunud kontserdisarja ideest ja teevad lastekodule kingitusi, mis lastele rahast isegi palju suuremat rõõmu teevad.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:41
    Otsi:

    Ava täpsem otsing