Siiril oma alajaam

Villy Paimets 14. august 2006, 00:00

Üks, kel õuel endanimeline, Siiri alajaam, on lauljatar ja Riigikogu liige Siiri Sisask. "Ah, mis sellest rääkida," ei taha Sisask sõna võtta. "Vaata, et sa puuke ei saa," manitseb ta pigem alajaama pildistamiseks paremat kohta ja rakurssi otsivat fotograafi ning naerab kelmikalt.

Eesti Energia kontserni kuuluva OÜ Jaotusvõrgud Harju piirkonna käidusektori juhataja Marti Laidre sõnul on alajaamale oma nime väga raske saada. "Olemasolevale alajaamale kindlasti ei saa, seda muutma ei hakata," ütleb Laidre, kuid lisab, et mingi võimalus siiski on: "Töötoimingute ohutuse tagamiseks elektripaigaldistes peavad alajaamade ja lahutuspunktide nimed olema ühes piirkonnas kordumatud." Kokku on Jaotusvõrgul seitse piirkonda ja üle 18 800 alajaama ning nende arv kasvab. "Kui asukohajärgsed ning loodusele omased nimed või fantaasia saavad otsa, võetakse appi kliendinimed," selgitab Laidre. "Siiri alajaamale lisaks on klientide ees- või perenimedega alajaamu üle Eesti sadades. Et tegemist võib olla prominentse nimega, on seega juhuslik." Laidre sõnul on ka Siiri-nimelisi alajaamu Eestis vähemalt kaks. "Tavaliselt valitakse alajaamale lähima kliendi nimi ning sobiva nime üle otsustab Jaotusvõrk, klientidel siin kaasa rääkida ei lasta," kinnitab Laidre.

Aga tegelikult - mis vahet seal on, kas elekter tuleb piima külmutama läbi minunimelise või hoopiski läbi Metsatuka alajaama, piim läheb lõpuks pahaks ikkagi.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing