TopDesk annab töötavatest programmidest ülevaate

Enn Heinsoo 17. august 2006, 00:00

Väike programm Topdesk annab Windowsile sama võimaluse, mida Apple'i operatsioonisüsteemis tuntakse Expose'i all ning mis võimaldab programmide seast kiirelt vajaliku leida.

Tarkvaral on neli kasutusvõimalust. Peamine, kõikide akende laiali laotamine, töötab nii, et lahtiolevad ja tegumireal asuvad programmid jaotatakse kahandatult üle Windowsi töölaua. Selleks tuleb viia kas kursor kindlasse ekraani nurka või vajutada määratud nuppu klaviatuuril.

Võimalik on määrata teine nupp või ekraani nurk, kursori sinna sattumise korral näidata ka kindla programmi kõiki aknaid või ainult lahtiolevaid aknaid. Mõlemad võimalused on üpris tänuväärt, kui nendega üks kord ära harjuda.

Ainult ühest võimalusest, akende peitmisest, ei ole suurt kasu, kui olete harjunud vajutama Windowsi vastavat lühikäsku, ent Topdesk teeb seda vaid natukene teistmoodi. Programmid libistatakse alla, töörea kohale, ja kui uuesti vastavat nuppu vajutada, libisevad nad uuesti üles.

Kuna programm teeb kõigist programmidest eelvaatepilte ja salvestab neid operatiivmälus, siis võtab ta ka üsna palju süsteemiressursse, kuid siiski mitte nii palju, kui võiks arvata. Keskmiselt 35-40 megabaiti on mõistlik, kui näiteks Firefox võtab 60 kuni 70 ja Live Messenger ligi 21 megabaiti.

Konks on muidugi see, et tarkvara maksab ligi 120 krooni. Et teada saada, kas programmi hind õigustab ennast, on võimalik selle prooviversiooni katsetada, mille ainukeseks piiranguks on 30päevane kasutusõigus. Seetõttu saab proovides aimu, kas tarkvara on hinda väärt.

Sarnastest programmidest tasub katsetada ka näiteks Exposeri ja WinPlosioni prooviversioonidega.

Võimalused on kõigis programmides üpris sarnased ning nende hinnad ei erine eriti TopDeski omast.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:11
    Otsi:

    Ava täpsem otsing