Turismiuudised

Indrek Kald 25. august 2006, 00:00

Finnair avab järgmisel aastal kolm uut liini Helsingist Euroopasse.

Lennud Rumeenia pealinna Bukaresti algavad 10. aprillil, liinil kasutab Finnair 76kohalist lennukit Embraer. Finnair lendab Bukaresti neljal päeval nädalas.

Ühtlasi taasavab Finnair järgmisel kevadel lennuliini Portugali pealinna Lissaboni. Lende teenindab 124-150 reisijat mahutav Airbus A320. Portugali lennatakse kolm korda nädalas, lennud algavad 29. märtsil. Lissabonist saab kaugeim punkt mandri-Euroopas, kuhu Finnair lendab.

Järgmise aasta aprillis alustab Finnair otselendudega ka Helsingist Sloveenia pealinna Ljubljanasse. Kahe linna vahel peetakse Embraer-lennukiga ühendust neli korda nädalas.

Tänavu on Finnair avanud Euroopas kuus uut lennuliini: Pisasse, Kiievisse, Edinburghi, Veneetsiasse, Krakówisse ja Genfi.

Suvel alustas Finnair otselende Helsingist Jaapanisse Nagoyasse. 1. novembril sel aastal hakatakse lendama ka Delhisse, India pealinnast saab nende kümnes sihtpunkt Aasias. Järgmise aasta mais lisab Finnair oma sihtkohtade nimekirja Malaisia pealinna Kuala Lumpuri.

Araabia Ühendemiraatide lennukompanii Emirates pakub tänavugi sooduspileteid lennuks Uus-Meremaale. Lennumarsruudile jäävates riikides saab teha ka vahepeatusi.

Emiratesi lennupiletid Uus-Meremaale Aucklandi või Christchurchi algavad Türgist Istanbulist, kuhu saab lennata näiteks Riiast airBalticu või Turkish Airlinesiga. Edasi-tagasi lennu hind Istanbulist Uus-Meremaale algab 14 290 kroonist. Sooduspakkumine kehtib 31. juulini järgmisel aastal.

Emiratesi pilet võimaldab kummalgi lennusuunal teha kuni viis ümberistumist ja igas linnas ka pikemalt peatuda. Nii saab soovi korral külastada Dubaid, Bangkokki, Jakartat, Colombot, Hongkongi, Malet, Singapuri, Brisbane'i, Melbourne'i ja Sydneyt. Peatuse hinnad algavad sajast kroonist (Dubai) ning ulatuvad 1200 kroonini (Sydney).

Lisaks tuleb mõnes riigis peatust tehes tasuda kohapeal eraldi maks ka riigist lahkumisel. Uus-Meremaal on see ca 200 kr, Tais 165 kr, Maldiividel 130 kr ja Indoneesias 140 kr.

Estraveli teatel on lennud väga täis perioodil detsember-veebruar (lõunapoolkera kõrghooaeg), samuti oktoobris. Vabam on kohtadega novembris ja alates märtsist.

Pakkumisel puudub sihtkohas minimaalse kohaloleku nõue. Lennud peavad olema lõpetatud aasta jooksul pärast esimese lennu alustamist. Pileti ostmise ajal peab marsruudi esimesele lennule olema kinnitatud kohaga broneering, ülejäänud lendude kuupäevad võib jätta lahtiseks. Lennukuupäevade ja marsruudi muutmine on lubatud tasuta.

Eesti kodanikele on viisavabad Singapur, Hongkong ja Uus-Meremaa. Riiki saabudes saab viisa piirilt Türgis, Sri Lankal, Maldiividel, Tais, Indoneesias ja Ühendemiraatides. Ainult ümberistumise puhul ja lennuvälja transiittsoonist mitte lahkudes pole viisa vajalik. See kord kehtib alates eelmise aasta sügisest uuendusena ka Austraalia puhul.

Emirates on väga kõrge teenindusstandardiga lennufirma. Uus-Meremaale lendab Emirates lennukitega Airbus A340-500 ja Boeing 777.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:41
    Otsi:

    Ava täpsem otsing