Ober-Hausi uus juht ei usu kinnisvara odavnemisse

Kaisa Tahlfeld 04. september 2006, 00:00

Senine direktor Hindrek Leppsalu alustab tööd firma omaniku Paul Oberschneideri teises kinnisvarafirmas.

Taavi Ojala on töötanud juhtivatel ametikohtadel Merko Grupis (E.L.L. Kinnisvara ASis) ja finantseerimise osakonna kliendisuhete direktorina Hansapangas.

Millised muutused võivad toimuda veel selle aasta jooksul Eesti kinnisvaraturul?

Muutusi kindlasti tuleb. Mina isiklikult ei usu kinnisvarahindade langusesse, pigem pidurdumisse. Selle aasta lõpuks peaks igas kinnisvarasektoris suur hinnatõus aeglustuma. Kindlasti aeglustub ka linnaäärsetes piirkondades hindade suur tõus, samuti Tallinna "mägede" korterites.

Mis tingis Teie ametikoha vahetuse?

Võtsin Ober-Hausi pakkumise vastu eelkõige väljakutse pärast. Iseenesest on ju ka valdkond sama, võib-olla vaid veidi teise nurga alt.

Mida Te teeksite oma ametiajal teisti kui endine Ober-Hausi Kinnisvara tegevdirektor Hindrek Leppsalu?

Hetkel ei oska seda veel kommenteerida, sest olen tööl alles esimest päeva. Muutusi tuleb teha siis, kui nendeks on vajadus.

Iseenesest Hindrek Leppsalu on Ober-Hausi väga hästi juhtinud. Praegu on ka majandustulemused piisavalt head. Oskan sellele küsimusele täpsemalt vastata mõne aja möödudes.

Millised on plaanid uuel aastal?

Praegu üritame hoida oma liidripositsiooni kinnisvaraturul. Samuti on plaanis laiendusi.

Kuna minu eelnev töökoht oli Hansapangas, siis kindlasti võtame mõningaid süsteeme üle ka Hansapangalt. Firmale tuleb ehk kasuks ka minu varasem töö finantseerimisosakonna kliendisuhetega.

Ober-Hausi Kinnisvara senine tegevdirektor Hindrek Leppsalu jätkab Ober-Hausi grupis, hakates koos Paul Oberschneideriga tegelema kinnisvara arendusprojektidega firmas Häuser-Oberschneider.

"Kaugelt ei ole vaja põhjust otsida: olen 12 aastat seda asja teinud ja võiks nüüd kinnisvara vahendamise asemel kinnisvara arendamisega ka tegeleda," ütles Leppsalu lahkumise põhjuse. Uues firmas, mille suuremad projektid Eestis on Lutheri kvartal ja Rannamõisa eluhooned, saab Leppsalu ülesandeks detailplaneeringute, eskiiside ja muude projekte puudutavate küsimuste lahendamine.

Uus Ober-Hausi juht valiti mehe sõnul tema tungival soovitusel. "Olen täiesti kindel selles, et ta saab hakkama. Ta on väga tubli inimene," sõnas Leppsalu Ojala kohta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing