Vooglaid paneb 2 miljardit Läti kinnisvaraarendusse

Silvia Kruusmaa 07. september 2006, 00:00

Nelja aasta jooksul plaanib Vooglaid nendest projektidest teenida 940 miljonit krooni kasumit.

Riia kesklinna Hansabanka kõrvale Daugava jõe kaldale ehitab Manutent 27korruselise elu- ja ärihoone. Jurmalas alustatakse eksklusiivsete kortermajadega Uue Jurmala (Jauna Jurmala) elamu- ja puhkerajooni arendamist.

Balasta Bambise nimeline pilvelõhkuja ehitamine Riia kesklinna algab järgmise aasta lõpul, kompleks valmib kolme aasta pärast. Ehituse maksumuseks on kavandatud 630 miljonit krooni. Krundi soetas Manutent selle aasta kevadel.

Lisaks Balasta hoonele Riias rajab Manutendi tütarettevõte Manutent Latvia Jauna Jurmala elamurajooni, mis asub Jurmala vaikses keskuses Majoris Lielupe jõe kaldal. Kolmest etapist koosneva elamurajooni esimese, 105 korteriga kompleksi ehitamine algab tänavu oktoobris. Kogu rajoon tervikuna valmib 2009. aasta suveks. Lisaks elamurajooni arendamisele heakorrastab Manutent Latvia Jurmala territooriumi piki Lielupe jõe kallast.

Projekti planeeritav maksumus on 1,5 miljardit krooni ning krunt soetati 2005 suvel. Elamurajooni asub ehitama NCC.

Kruntide ostuhinda ei soovinud Vooglaid avaldada, kuid nentis, et hind oli hea. "Arvestades tänaseks kinnistutele tehtud ostupakkumisi, on põhjust olla rahul õigel ajal tehtud investeerimisotsuste üle," ütles Vooglaid.

Projektide rahastamise üle käivad läbirääkimised mitme Lätis esindatud pangaga. Täna pole veel selge, kes ja millise intressiga Manutendi tegemisi rahastama hakkab.

Alginvesteeringud maa soetamiseks Jurmalas on tehtud omakapitali baasil.

Riias osteti krunt pangalaenu abiga, raha andis HVB Latvia.

"Võrreldes Tallinnaga on Riia kinnisvaraturg varasemas arengustaadiumis, kus nõudlus uue elamispinna järele ületab pakkumist. Ka ruutmeetri hinnad Riia korteriturul on Tallinnaga võrreldes tunduvalt kõrgemad. Manutent peab Riiat üheks oma olulisemaks kasumi teenimise kohaks järgneval neljal-viiel aastal," kommenteeris Vooglaid.

Hindrek Leppsalu kinnisvaraarendusfirmast Häuser-Oberschneider ütles Manutendi projekti kommenteerides, et Riia kesklinna arendajatest võidab see, kes saab kõige kiiremini oma pinnad müüki pandud.

Leppsalu sõnul on Riia kesklinnas Daugava ääres arendamisel mitu kõrghoonet ning kallis segmendis läheb rebimiseks. Kalli segmendi all pidas ta silmas müügihinda 4000 eurot ehk 65 000 krooni ruutmeetri eest. "Kes esimesena valmis jõuab, sel ka müügiga probleeme ei tohiks tulla," hindas ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:14
    Otsi:

    Ava täpsem otsing