Ettevõtluse auhinna võitis antennitootja Vertex

Lemmi Kann 13. september 2006, 00:00

Eesti ettevõtluse auhind läks satelliidiseadmeid valmistavale Vertex Estoniale.

Eesti ettevõtete konkurentsivõime edetabelis valiti Eesti kõige konkurentsivõimelisemaks ettevõtteks kolmandat aastat järjest Hansapank.

EASi juhatuse esimehe Viljar Jaamu sõnul valis esinduslik zürii Vertex Estonia võitjaks üsna üksmeelselt.

"Vertex Estonia on hea näide Eesti masinatööstuse ettevõttest, mis suudab projekteerida ja valmistada suurt täpsust ja kõrget kvaliteeti nõudvaid tooteid, nagu näiteks satelliitside antenne Euroopa Kosmoseagentuurile. Vertexi toodang eeldab suurt intellektuaalset kohapealset panust, sest nad loovad enamiku tehnilisi lahendusi oma jõududega," sõnas Jaamu.

Lisaks satelliitsideantennidele paberi- ning tselluloositööstusele seadmeid valmistav Vertex osutus ka parimaks innovaatoriks.

Vertex Estonia eelkäija Tarberaud asutati 1981. aastal ja ettevõte tegutses kuni eelmise aasta lõpuni vana nime all.

Praegu kuulub üle 50 protsendi Vertex Estonia aktsiatest USA kontsernile General Dynamics Corporation, mis on turul juhtiv infosüsteemide ja -tehnoloogia, laevaehituse ja meresüsteemide ning ärilennunduse valdkonnas.

Vertex Estonia käive oli möödunud aastal oli üle 68 miljoni krooni ning kasum 5,4 miljonit krooni. Ettevõttes töötab 168 inimest.

Juba kolmandat aastat valiti Eesti kõige konkurentsivõimelisemaks ettevõtteks Hansapank. "Konkurentsivõime näitab ettevõtte pikaajalist võimet genereerida tulu ning säilitada ja kasvatada turuosa. Hansapank on seda edukalt tõestanud," sõnas kaubanduskoja peadirektor Siim Raie.

Ettevõtluse auhinna konkursi žüriisse kuulusid Peep Sürje, Urmas Paet, Andres Lipstok, Jaak Aaviksoo, Jaan Õunapuu, Oleg Harlamov, Erki Urva ja Rainer Nõlvak.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing