Autoärimees tasub miljonilise maksuvõla

Kadri Jakobson 20. september 2006, 00:00

Eile istusid kohtusaalis E-Autoline'i endine omanik, nüüd sama kaubamärgi all autosid müüva Autolink OÜ juhatuse liige Peeter Toomsoo ja varifirma nimel tehinguid teinud Peeter Raudsepp. Mehi süüdistatakse kasutatud sõidukite müümisel toime pandud käibemaksupettustes. Tehingud, mis sattusid maksu- ja tolliameti uurimise alla, toimusid 2000.-2001. aastal.

Kohtus kannataja rollis olnud Põhja maksu- ja tollikeskuse vanemjurist Meelis Rohtlaan selgitas, et pruugitud autode müügil tehti fiktiivsed tehingud, kus väidetavalt osteti autod firmadelt.

"Uurimise käigus aga tuvastati, et tegelikult osteti autod füüsilistelt isikutelt. Sellest tulenevalt ei olnud E-Autoline'il õigus käibemaksu maha arvata," ütles Rohtlaan.

Rohtlaane sõnul nõuti algul meestelt 1,9 miljonit krooni, kuid nõue väheneb ilmselt 1,4 miljonile kroonile, sest osa kuritegusid on aegunud. Ta lisas, et niisugused tehingud ja skeemid on üsna levinud. "Sellised arvetevabrikud ja nende kaudu sooritatud tehingud käivad üpris usinalt," ütles Rohtlaan.

Eile tegi prokurör ettepaneku lahendada kohtuasi lihtmenetluskokkuleppega, sellega nõustusid ka kaitsjad - vandeadvokaadid Aivar Pilv ja Olev Kuklase.

Kohus jätkub 24. oktoobril.

Maksuamet on väidetavalt uurinud ka teisi automüüjaid, kuid täpsemat teavet ei avalda. Ameti hinnangul on käibemaksupettused endiselt probleemiks, kuid aktuaalsem teema oli see siiski aastatel 2000-2003.

E-Autoline'i osanikud olid aastani 2002 Reimo Lilienthal ja Peeter Toomsoo. Sama aasta septembris müüdi firma edasi Viktoria Kangurile.

OÜ Autolink osanik on Mari Toomsoo, juhatuse liige on Peeter Toomsoo.

2004. aastal oli Autolinki käive üle 73 miljoni, aastal 2005 aga üle 75 miljoni krooni. 2005. aasta kahjum oli ligi 320 000 krooni.

Selle aasta märtsis süttis E-Autoline'i kaubamärgi all tegutseva Autolink OÜ müügiplatsil Tallinnas Mäepealse tänaval E-klassi Mercedes-Benzi sõiduauto, kuumakahjustusi said veel kolm kõrval seisnud masinat.

Komisjonimüügis autode maksumus oli 1,2 miljonit krooni. Tulekahju arvatavaks põhjuseks oli elektrisüsteemi rike. Müüdavad sõidukid on ettevõtte kulul kindlustatud varguse, tulekahju, loodusõnnetuse, vandalismi vastu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing