Kuld odavnes inflatsiooni tõttu

Romet Kreek 20. september 2006, 00:00

Kulla hind langes eile kolmandat päeva viimase nelja päeva jooksul. USA statistika näitab, et inflatsiooniline surve väheneb, mis kahandab investorite vajadust kaitsta end inflatsiooni vastu ja seega nõudlust kollase metalli järele.

Mai keskpaigast, mil kulla hind oli 26 aasta kõrgeimal tasemel ehk maksis 732 dollarit untsist, on kulla hind kukkunud 19 protsenti. Inflatsiooniga võitlemiseks on USA keskpank tõstnud intressi 17 korral. Eile näitasid USA tootjahinnad augustis kuu varasemaga võrreldes 0,4protsendist langust.

"Viimasel ajal on inflatsiooni aktuaalsus hirmuallikana taandunud," ütles Infinity Brokerage Servicese toorainemaakler Matt McKinney Bloombergile.

Tarbijahinnad, mida USA keskpank tavaliselt rahapoliitika ajamisel vaatab, ei sisalda toidu- ja kütusekulusid. Kodumajapidamised tunnevad inflatsiooni hoopis teisiti - neile avaldavad mõju ka kõikuvamad kütuse- ja toiduainehinnad.

Isegi kui inflatsioon USAs tõuseks, võiks sealne keskpank olla väga raske valiku ees. Võimalik kõrgem inflatsioon nõuaks intressi edasist tõstmist, kinnisvaraturu äge jahtumine nõuaks aga hoopis intressi alandamist, et säästa laenuga eluaseme soetanuid halvemast, mis mõjuks ka majandusele. Kinnisvara all on USAs rohkem varandust kui aktsiates. Samas looks inflatsiooniga võitlemisest loobumine kulla hinnale inkubaatoriefekti ning kukutaks dollarit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing