Tartu Motoshow'l näeb esmaesitlusi

Ardo Kalda 20. september 2006, 00:00

Igasügiseseks traditsiooniks saanud näitusele ei ole seekordne massiivne Motorex suutnud eksponaatide suhtes põntsu ära panna, vaadata on näitusel küll ja veel. Näituse projektijuhi Margus Kikkuli hinnangul pole Motoshow enam pelgalt Lõuna-Eesti siseasi, vaid autofirmad on saanud seal osalemiseks eksponaatide näol toetust ka Balti maaletoojatelt. See tähendab, et kui mõned aastad tagasi oli näitusel osalemine puhtalt tartlaste oma kulu, siis nüüd tehakse kõike juba ühiselt.

Nagu ikka, on näitusel sisehall ja ka väljas toimuvad mitmed üritused. Iga-aastaseks traditsiooniks on saanud n-ö tümpsuvõistluse finaal. Nimelt tulevad kokku Eesti kõige valjemad autod, kelle väljaantavaid detsibelle mõõdetakse ja parima tulemusega ehk suurimat helirõhku näidanud auto on ka võitja. Kohal on igatahes Eesti oma ala parimad, kes kutsutakse ðõule eelnevate võistluste põhjal.

Hoovi peal on väljas tuunitud autod. Parimad autod saavad kindlasti ka autasustatud, kuna ringi käib þürii, kes autosid hindab. Välja antakse ka publiku lemmiku auhind, selle valimiseks on näituse külastajatel on võimalus autotuunijate kätetöö kohta arvamust avaldada.

Auto Bildi korraldatav osava autojuhi finaal toimub samuti Tartus, kus eelnevate võistluste parimad omavahel mõõtu võtavad. Eelmisel aastal võitis võistluse Peeter Nooni ja võiduga kaasnes ka aastane Nissan Almera kasutusõigus.

Kui eelmistel aastatel oli peakorraldajal väga raske vastata küsimusele, mis on näituse nael, sest kõik autotootjad olid oma väljapanekutega olemas ja ühtset maasikat ei olnud, siis sel aastal on asjad teisiti.

Nimelt saab näituse naelaks Maserati GT, mida Eestis muudel näitustel näidatud ei ole.

Margus Kikkul lubab oma näituse külastajatele ka palju esmaesitlusi autofirmade poolt. Mehe meelest on sügis näituse korraldamiseks väga hea aeg, sest paljud autofirmad toovad just sel perioodil oma uued mudelid välja. Mis oleks parem koht oma auto esmaesitluseks, kui samal ajal toimuv autonäitus? Nii saabki Tartu näitusel paljude autode Eesti esmaesitlusi näha.

Näituse hoovil võib kohata üht väga huvitavat uudismudelite väljapanekut.

Mõnede jaoks on see kindlasti kergelt nostalgiline taaskohtumine, sest tegu on Avia taastulekuga Eesti turule. Kõik kindlasti mäletavaid siniseid tossavaid kuute meie teedel. Peakorraldaja teatel ollakse nüüd väljas Avia uute mudelitega ja ka maaletooja ise on oma uue tulekuga seoses väga entusiastlik.

Nagu tavaks saanud, võib hoovil kohata ka veoautode väljapanekuid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:20
Otsi:

Ava täpsem otsing