Eestimaisus on oluline

ÄP 04. oktoober 2006, 00:00

AS Kajax Fishexport kasutab tootmises 94% kohalikku kala. Meie toodang on mõeldud välisturule - 70% toodangust saavad välismaal asuvad konservitehased (külmutatud kala), vürtsikilu preservid lähevad hulgiostjatele Ukrainasse ja Moldovasse. Kilu ja räim on kohalik tooraine ja tarbija ostab seda nagunii.

Mida aeg edasi, seda tähelepanelikumalt ostja pakendilt loeb, kui palju üks või teine toode kodumaine on. Eestimaisus on ostuargument.

Mis puudutab krõpsude tootmist, siis kasutame maitsestatud leivanäkside valmistamisel eestimaist leiba. Samuti kasutame rapsiõli ja mannat, kamapallide tootmiseks kamajahu.

Tegeleme ka aia- ja metsamarjade sügavkülmutamisega. Aiamarjade osas ei suuda meie põllumajandus praegu nõudlust rahuldada. Mõned aastad tagasi külmutasime hooajal 150 tonni aedmaasikaid. Paar viimast aastat pole ühtegi aedmaasikat üle külmutusliini läinud.

Remedia tootmise spetsiifikast lähtudes ei kasuta me otseselt kohalikku põllumajandustoodangut, küll aga Rakvere Piiritusetehases kohalikust viljast toodetud piiritust ning Eesti Munatoodetest ostetud munakollasemassi. Kasutaksime kohalikku tooret ehk rohkemgi, kuid muud meile vajalikku Eestis ei toodeta.

Uuringute järgi on Eesti päritolu toidu populaarsus tarbijate seas järjest tõusnud. Sellele sekundeerivad ka toitumisteadlased, väites, et inimese elupaiga lähedalt varutud põllumajandussaadused on tervisele kasulikumad.

Kohaliku põllumajandustoorme kvaliteet on väga hea. Peamine põhjus, miks Remedia kasutab suures osas Eesti piiritust, ongi soov tulla vastu tarbija ootustele.

Kodumaine põllumajandustootja suudab meie firmat varustada sealiha ja veiselihaga peaaegu täielikult, linnuliha ja kanamunadega osaliselt. Ka piimatoodetega - piim, koor, kohupiim jne - suudab kohalik põllumees meid täielikult varustada. Teravilja ja juurviljaga varustamine sõltub aastast, sel aastal pakutavast kindlasti ei piisa. Puuviljadega on seis väga nigel. Aga üldiselt peame olukorda normaalseks, arvestades just meie klimaatilisi tingimusi ja toodete omahinda.

Tarbija seisukohalt on kindlasti oluline, mida eestimaisem, seda parem.

Pagaritööstuse peamiseks tooraineks on loomulikult jahu. AS Eesti Pagar ostab vajamineva jahukoguse 80% ulatuses kohalikult ettevõttelt AS Tartu Veski, mis omakorda ostab vilja Eesti põllumehelt. Eelistame kodumaist põllumajandustootjat ka teiste vajaminevate toorainete ostmisel, kui hind ja kvaliteet on paigas. Usun, et lõpptarbija eelistab ikka tooteid, mille valmistamisel on kasutatud kodumaist toorainet.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:21
    Otsi:

    Ava täpsem otsing