Metsarüüstajad Klementa ja Kaun said 20 000 krooni trahvi

Harry Tuul 13. oktoober 2006, 00:00

"Tunnistan end täielikult süüdi," ütles eile kohtuistungil Margo Klementa, kes tegelikult sai 28 400 krooni trahvi, millest lahutati ümberarvestatult 2004. aastal 41 päeva eelvangistuses viibitud aeg. Seejuures tagastatakse talle 125 000kroonine kautsjon, mille tagatisel ta vabaduses viibis.

Klementa ja tema partner Keijo Kaun püüdsid käte, juuste ja paberilehtedega oma nägu fotograafi ja kaameramehe eest varjata. Mõlemad mehed istusid kohtusaalis vagusi ja lugesid ligi paarkümmend minutit etteloetud süüdistust vaikselt kaasa. Lisaks peavad nii Klementa kui ka Kaun tasuma sundraha 4500 krooni.

Põhja ringkonnaprokurör Katrin Sutt süüdistas mehi kasvava metsa ebaseaduslikus raies Lahemaa rahvuspargis 2002. aasta suvel ja sügisel, mil Klementa eestvõttel raiuti maha 1946 puud ja tekitati keskkonnale ligi kaks miljonit krooni kahju. Suti sõnul on määratud rahalised karistused maksimumpiiri lähedal. "Karistusseadustik peab võimalikuks ka reaalset vangistust, kuid Klementa on kohtueelse uurimise vältel viibinud lisaks 41 päeva kinnipidamisasutuses vahi all," selgitas Sutt, kelle sõnul ei ole tegemist liiga leebe karistusega, sest vastasel korral oleks kohus jätnud kokkulepe kinnitamata.

"Samas ei olnud süüdistatavad nõus tunnistama neile esitatud kahjunõude suurust, mistõttu selles asjas oleks üldmenetluse sisuks olnud vaidlus keskkonnainspektsiooni esitatud tsiviilhagi üle," selgitas Sutt, miks tsiviilkahjus kokku ei lepitud. Kahe miljoni kroonise kahju väljanõudmiseks jätkab kohtuteed keskkonnainspektsioon.

Klementa kaitsja Veera Tolli-Baskini sõnul nad tsiviilhagiga ei nõustunud, sest kahju arvutamine oli ebaselge. Nii hinnati suvel maharaiutud 1105 puu kahjuks umbes 956 000 krooni ja sügisel 841 puu langetamisel enam kui miljon krooni.

"Tegemist on ääretult mahuka ja keerulise kriminaalasjaga," lisas Kauna kaitsja Andrus Repnau, kes oli samuti kokkuleppega rahul.

Keskharidusega Klementa töötab praegu OÜs Danielson autojuhina ja kurtis nigelat palka, kuid lubas trahvi õigeks ajaks tasuda. Klementat on karistatud ka varem. 1997. aastal määrati toona vaid 20aastasele noormehele kolmekuuline tingimisi vanglakaristus samuti ebaseadusliku metsaraie eest ja 2003. aastal sai ta 25 000 krooni trahvi pangakelmuse eest. Paidest pärit Klementa on kuulunud ASi Marine Systems nõukokku, mis on seotud tippmodell Carmen Kassi venna ja emaga.

Kaun, kel taskus vaid põhikoolitunnistus, oli varem karistamata ja töötab Ekstreemsport Paide OÜ kliendihaldurina.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:20
Otsi:

Ava täpsem otsing