Kas jõulu- või uue aasta pidu?

Valdo Jahilo 19. oktoober 2006, 00:00

Jõulupeod moodustavad firma aastasest üritusturundusstrateegiast lahutamatu osa. Sisekommunikatsiooni mõttes on tegu alati väga oodatud ja tähtsa sündmusega, millega on kokku puutunud kõik üritusturundusagentuurid.

Olgu kohe öeldud, et jõulupidu ei pea olema kindlasti läbupidu. Kuigi vahel on seegi omal kohal, sest ettevõtete spetsiifika on erinev ning niisamuti nende töötajad oma soovide ja ootustega.

Pea alati on jõulupeod inimeste poolt pikisilmi oodatud ettevõtmised. Kui on teada personali eelistused, oleks südametu pikalt hellitatud ootusi ja lootusi petta ning pakkuda peo asemel jumalateenistust või Noorkuu asemel Terminaatorit.

Struktuur kipub jõulupidudel sageli olema üsna üheülbaline: palju inimesi, söök-jook, ansambel, mõned lõbusad vahepalad esinejatelt või mängud rahvaga ja kogu lugu. Veel parem, kui ka kingivana külas käiks ja kotist üht-teist tänuväärset pudistaks.

Jõulupidusid võib suures plaanis jagada kahte rühma: tantsupeod ning vastuvõtud. Esimestega on lood pisut selgemad, vastuvõtu alla aga võib liigitada hulga erinevaid viisakamaid üritusi, mille eesmärk on väljendada tänu ja tähelepanu ilma särk-püksist-väljas-hõbekett-suunurgas faktorita.

Võimaluste valik on üsna lai. Võib valida ühiste pidulike teatrikülastuste ning jõulukontsertide vahel või korraldada stiilipidusid.

Aktiivsemad võivad võtta ette matku loodusesse, et näiteks loomadele metsas süüa viia, saab ise kuuske otsida, ümber lõkke istudes laulda ja sooja glögi kummutada. Vahelduseks mõjuvad tavastambist erinevad koosviibimised alati värskelt.

Kasvava trendina on hakatud jõulupidude asemel tähistama uue aasta algust ehk korraldama firma töötajate käimalükkamisüritusi.

Need annavad rohkem võimalusi aktiivsemaks tegevuseks, mis seotud loodusega, sportimisvõimalustega või reisimisega. Näitena võib tuua ühised suusareisid piiri taha või spaa-paketid puhkekohtades.

Ka traditsioonilisi jõulupidusid endid on hakatud tasapisi vana aasta seest uude nihutama. Loomulikult ei kanna see siis enam mitte tavapärast jõulu-liidet, vaid on nimetatud kuidagi teisiti, et vähem piire ette seada.

Event Mastersi korraldatud jõuluaja koosviibimistest on üks omanäolisemaid eelmise aasta lõpul Estonia Talveaias korraldatud pidu koondnimetusega "Presidendi vastuvõtt".

Üritus järgis üldjoontes äratuntavaid presidendi vastuvõtu põhireegleid, kuid oli muidu vahva kiiksuga äraspidine pidu, kus tavapäraseid detaile asendasid ootamatused ning üllatused.

Nagu moodsale riigile kohane, said peokülalised alustuseks presidendiga e-kätelda. Väikesest boksist ulatus välja inimkäsi, umbes näo kõrgusel ilutses presidendi portree, nii sai kätt pihku surudes viisakalt kutsujale silma vaadata. Kui külalised olid end väikese tervitusjoogi seltsis julgemaks jutelnud, kõlasid võimsad marsihelid ning kohale saabus presidendi teisikuna Voldemar Kuslap.

Tervitussõnavõtt öeldud, võis alata tänukontserdi osa. Esimesena astus humoorika tantsukavaga ette rahvatantsuansambel Känd & Käbid. Teades presidendipaari sidet rahvuslikkusega, oli see möödapääsmatu.

Seejärel ulatas president inimestele kätte personaalsed tänukirjad ning spetsiaalsed aurahad. Seda näiteks tubliks olemise, vähese norskamise ning eesrindliku kohvijoomise eest töökohal.

Järgnes õhtusöök ning tseremooniameistri roogade tutvustusplokk. Söömise ajal astus selleks ürituseks tellitud spetsiaalsete ühiskonnakriitiliste ning isamaalike luuletustega üles presidendi kõnedekirjutaja Hillar Kohv. Ametliku programmilise osa lõpetas dessert ning uus rahvatantsurühm, kes sedapuhku traditsioonilisi samme hüljates rahvale korraliku ja kaelamurdva breigikava esitasid. Õhtu lõpetas uhke liblikate saluut.

Et külaliste energia pulbitses ning otsis aktiivset rakendust, olid kõik oodatud afterparty'le klubisse BonBon. Talveaias filmitud videomaterjalist lõigati hiljem mälestuseks kokku sündmust tähistama jääv CD.

Toredaimad on kindlasti need üritused, millest inimesed saavad ise aktiivselt osa võtta. Võib väita, et meeldejääva ürituse teevadki inimesed endale ise, olles aktiivsed ja avatud.

Tele2 firmapeod lähtuvad sageli läbivast teemast, mis seob kogu õhtu ühtseks tervikuks.

Teema väljatöötamine ongi meie jaoks kõige tähtsam, sest sellest sõltub kõik ülejäänu - peo koht, eeskava, toit, muusika ning riietus.

Mida põnevama teema peo jaoks leiame, seda atraktiivsemaks tõotab kujuneda ka pidu.

Enamasti tulevad head ideed firma seest, töötajate endi poolt. Ideede genereerimiseks korraldame ajurünnakuid, mille käigus vahetame mõtteid ja kogemusi.

Suuremate ürituste korraldamisel on abiks olnud ka üritusturundusfirmad.

Mõnusa näitena meie ürituste seast võib välja tuua jõulupeo teemal "Müstiline Venemaa", mis toimus mõni aasta tagasi Saku mõisas.

Kõigil paluti riietuda 19. sajandi Vene tsaaririigi kõrgseltskonnale kohaselt.

Külalisi tervitas uksel mõisniku perekond, eeskavas olid vene romansid, seltskonniti deklameeriti Puškini luuletusi. Söögiks pakuti pliine kalamarja ja hapukoorega, pirukaid ning muid venepäraseid suupisteid. Kiiduväärt idee tuli meie töötajatelt endilt ning kindlasti on tegu ühe stiilsema peoga firma ajaloos.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:21
    Otsi:

    Ava täpsem otsing