Kinnisvarahinnad teevad taas rekordeid

Lemmi Kann 23. oktoober 2006, 00:00

Kui kevadel Tallinna vanemate korterite hinnad veidi langesid, siis praeguseks on hinnad jällegi tõusnud, jõudes rekordtasemeni. Kesklinna korterite ruutmeetri hind on kerkinud 10 000 krooni võrra võrreldes aastataguse ajaga.

YIT Ehituse kinnisvaraosakonna müügijuht Tõnu Toompark nimetas vahepealset 10protsendist hinnalangust marginaalseks ning ajutiseks.

Kõige suurem müügisurve on Lasnamäe 3toalistel korteritel, mille pakkumiste arv on aasta jooksul tõusnud viis korda. "Hinnatõus toob ikka kaasa pakkumiste hulga kasvu. Tänased Lasnamäe korteriomanikud on pööranud pilgu elamurajoonidesse, et hankida endale krunt, ridaelamu või eramaja," selgitas Uus Maa tegevdirektor Jaanus Laugus.

Kui müügikuulutuste statistika järgi on keskmine 3toalise korteri ruutmeetri hind 22 281 krooni, siis tehinguid tehakse Lasnamäel 18 000-20 000 krooniga ruutmeetri eest. Kõige paremini lähevad kaubaks renoveeritud korterid, sest remonti teha ei taheta, kuna ehitajate leidmine on keeruline.

Kuna uute ja vanade korterite hinnavahe on suur, ostetakse praegu just vanemaid kortereid, kuid märkimisväärset hinnatõusu Laugus Lasnamäe piirkonda ei prognoosi.

Kesklinna korterite müügipakkumiste arvu kasvu peamise põhjusena nimetas Laugus inimeste soovi oma investeeringust kasum välja võtta, sest suurt hinnatõusu enam ei oodata. "Kui näiteks keegi kaks aastat tagasi kesklinnas kinnisvara ostis, siis poole aasta pärast võis ta endale õlale patsutada ja öelda, et väga hea tehing. Täna ma soovitaks küll ostjatel oma otsused läbi mõelda," manitses Toompark.

Märgatavaks tendentsiks kogu kinnisvaraturul on tema sõnul müügiperioodi pikenemine. "Kliendid tahavad võrdlemiseks aega võtta ja see on väga mõistlik. Vajadused on emotsioonidest võitu saanud. Pakkumisi on palju ning inimestel on tekkinud rohkem valikuvõimalusi," rääkis Toompark. Seda, et hinnad mitmekordistunud müügipakkumiste tõttu langema võiksid hakata, Toompark ei usu.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:21
    Otsi:

    Ava täpsem otsing