Rein Kilk: 16 miljonit on Hiiu Kalatööstuse eest liiga palju

Kaisa Tahlfeld 25. oktoober 2006, 00:00

"See hind oli ilmselgelt liiga kõrge. Kui hind langeb, siis võimalik, et olen sellest veel huvitatud," kommenteeris Kilk.

Ärimees tundis huvi ka Lehtma sadama ning külmhoone vastu, mõlemad on praeguseks juba müüdud. "Tervikvara Hiiumaal enam praktiliselt pole. Tundub, et eelmised tegijad on omandanud erinevad kompleksi osad seepärast, et need tüki kaupa kõrgema hinnaga edasi müüa. Eks ma vaatan Hiiumaal veel ringi," märkis Kilk. Samas ei välistanud ta ka võimalust, et ehitab ise midagi, kui sobivat tervikkompleksi ei leia.

Hiiumaale rajatava äri üheks variandiks võiks olla Pere toidukontserni laiendus. Samas ei välistanud Kilk ka uue kalatööstuse rajamise võimalust. "Olen jah erinevaid mõtteid mõelnud, kuid midagi konkreetset ei tea ega taha veel välja käia," lisas Kilk.

Hiiumaale äri ajama kutsus Kilgi endine presidendi kantselei direktor Tarmo Mänd, kes veel enne seda oli Hiiumaa maavanem. "Eks tal mure selle tööhõive pärast oli," kommenteeris Kilk.

Koos äri ajada mehed veel plaani võtnud pole. "Kummaltki poolt pole tegelikult sellist ettepanekut tehtud," täpsustas Kilk.

Reedel tuli teade, et pankrotistunud Hiiu Kalatööstuse tervikvarale ei esitatud 16 miljoni kroonise alghinna juures ainsatki pakkumist, kirjutas Hiiu Leht.

Ettevõtte pankrotihaldur Andres Alaver ütles, et esimesel katsel jääb kalatööstuse tervikvara müümata. Samas kinnitas ta, et huvilisi ettevõtte tootmisrajatistele ja maale on piisavalt.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing