Mari Hiiemäe • 2. november 2006 kell 22:00

Suurejooneline Bugs Bunny jää-show veebruaris Tallinnas

"Holiday on Ice" kaubamärgi all valmiv "Bugs Bunny On Ice: 80 minutiga ümber maailma" pakub ühtaegu meelelahutust ja kvaliteeti.

Põnev jääetendus ühendab endas muusikali, teatri ning jäätantsu ning sobib vaatamiseks kogu perele. Suurejoonelisest vaatemängust võtavad osa parimad uisutamismeistrid üle Euroopa.

Ürituse maaletooja Lauri Laubre võrdleb etendust muusikaliga, mis toimub jääl ning mille stoori on pandud hoogsasse ja sportlikku vormi. Tempokas ja vaheldusrikkas vaatemängus on olulisel kohal nii muusika, sõnaline osa kui ka liikumine, see sisaldab tsirkuseelemente ja keerulist koreograafiat, kuid on samas jälgitav ja meelelahutuslik. Laubre märgib positiivsena, et jääetendus liidab eesti- ja venekeelse meelelahutustarbijaskonna ühtseks publikuks ning loodab, et see üritus meeldib kõigile.

"Mul on väga hea meel, et selline show jõuab Eestisse," ütleb ürituse patroon, uisutamistreener Anna Levandi ja kinnitab, et tegemist on tõepoolest kõrgetasemelise uisutamisetendusega, mille akrobaatiliselt keerukaid trikke ja numbreid suudavad esitada vaid parimad jäätantsijad. Levandi sõnul valib "Holiday on Ice" osatäitjaid oma etendustesse hoolikalt, mille tulemuseks on väga kõrge esinemistase.

Üleöö uisuväljakuks muudetav Saku Suurhall saab sileda jääpõranda ning võimsad dekoratsioonid nii lava servades kui ka selle kohal.

Jääväljakul hakkavad askeldama Warner Brosi tuntud multifilmitegelasteks kostümeeritud Euroopa tippuisutajad. Ameerika multifilmidest tuttavad Bugs Bunny, Tweety, Daffy Duck, Willy Coyote jt seiklevad läbi naljakate ja keeruliste olukordade, enamik loost jutustatakse läbi liikumise.

Lauri Laubre sõnul on tegemist vaieldamatult väga võimsa vaatemänguga, milles näitavad oma oskusi ligi viiskümmend uisutajat ning kasutatakse 350 eri kostüümi.

"Bugs Bunny On Ice: 80 minutiga ümber maailma" ettevalmistused on kestnud kauem kui aasta.

Euroopa esietenduseks saab Bugs Bunny lugu küpseks 17. novembril, mil see etendub Prantsusmaal, kust algab üle-euroopaline ringreis. Eestisse jõuab jää-show veebruari algul, siin antakse kokku neli etendust.

Kaubamärgi "Holiday on Ice" all on aastate jooksul toodud jääle kümneid erinevaid jääetendusi ning on müüdud üle 300 miljoni pileti. Nüüd on esmakordselt sedasorti pereüritusega võimalik tutvuda ka Eestis.

Hetkel kuum