3. november 2006 kell 11:49

Keskkonnaminister ei luba Viljandis elamukvartalit ehitada

Keskkonnaminister viib valitsuse ette kava, mis keelaks Viljandi juhtidel lubada linna ääres asuvale heinamaale eramuid ehitada, kirjutas Sakala.

"Selline otsus oleks meile täiesti ootamatu," ütles Viljandi linnapea Peep Aru. "Mulle tundub, et see on tehtud tegelikke olusid hindamata."

Linna kava muuta Uueveskil asuva Kanepi tänava tagumise osa serv sotsiaalmaast elamumaaks pole valitsus küll veel arutanud, kuid Maa-ameti soovitusel teeb keskkonnaminister ettepaneku sellele eitavalt vastata.

Linnapea jutu järgi tahtis linn Kanepi tänava äärse söötis maa otstarvet muuta, et sinna saaks ehitada 21 eramaja. Loa peaks selleks andma valitsus, sest linn sai kõnealuse 67 793 ruutmeetri suuruse tüki riigilt 2003. aastal õigusega kasutada seda sotsiaalmaana. Korra järgi võiks sinna rajada pargi või äärmisel juhul ehitada mõne ühiskondliku hoone.

Keskkonnaministeeriumisse saadetud taotluses põhjendas linnavalitsus majade ehitamise soovi sellega, et tahab ära hoida maksujõulise elanikkonna lahkumise.

"Elanike linnast lahkumise ärahoidmiseks mõeldud lahendus võib osutuda teisele osale kodanikest hoopiski linnast lahkumise põhjuseks," viitab Maa-amet inimestele, kes on sellesse piirkonda eramaja ehitanud. Peep Aru lükkas aga niisuguse väite ümber. "See ei ole ju mingi park või haljasala. See on heinamaa!" oli linnapea Maa-ameti selgitusi kuuldes pahane. Linn ei kavatse sinna ka parki rajama hakata, sest kohe kõrval paikneb suur Uueveski puhkeala.

Hetkel kuum