Riigikogu saadab Sisaski kontserdile

Kadri Jakobson 14. november 2006, 00:00

Riigikogu koduleheküljel seisab, et Res Publica liige Siiri Sisask on 30. novembrist kuni 4. detsembrini kultuurifestivalil Šveitsis Baselis. Vaatamata sellele, et festivali kodulehekülg reklaamib Sisaskit kui ühte festivali peaesinejat, on tema reis Riigikogus vormistatud töölähetusena. Sisaskile makstakse välislähetuses viibides 500 krooni päevaraha ehk kokku 2000 krooni, lisaks saab ta tasu kontserdi eest.

Siiri Sisask selgitas, et loa välislähetuseks Šveitsi andis talle Riigikogu juhatus. Ta annab enda sõnul Šveitsis ühe kontserdi, lisaks esineb ta ettekandega foorumil.

Kui Äripäev uuesti temalt e-kirjaga selgitusi palus, vastas Sisask: "Minu kontsert ei toimu foorumitega ühel ajal ehk siis teen kontserdi pärast tööd, omal tahtel ja vabast ajast," selgitas ta. "Ma osalen kõikidel päevadel loengutel ja 3. detsembril on mul ettekanne, teemal "Kuhu lähed, Eesti?""

Lisaks Sisaskile esinevad festivalil Hortus Musicus, Tallinna Filharmoonia kammerkoor, ansambel Vox Clamantis, Uus Tallinna Trio, Von Krahli teater. Baselisse sõidavad ka kultuuriminister Raivo Palmaru, kantsler Siim Sukles ja välissuhete osakonna juhataja Eike Eller.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing