Jaana Pikalev • 20. november 2006 kell 22:00

Kolmandik vedajaid plaanib hinnatõusu

33 protsenti küsitletud transpordiettevõtetest ennustavad teenuste hinna tõusu järgneva kolme kuu jooksul, vahendab Eesti Konjunktuuriinstituut (EKI).

EKI kvartali turuülevaatest selgub, et viimastel kuudel on autotranspordi konjunktuur paranenud ning edukate ettevõtete osakaal kõrge. Möödunud kolmel kuul suurenes nii teenuste nõudlus kui ka müük ning võrreldes eelmise aasta sama perioodiga on käesoleval ajal olukord soodsam.

Töötajate arv harus tervikuna viimastel kuudel vähesel määral kasvas.

Järgneval kolmel kuul on ettevõtete hinnangul oodata head turusituatsiooni ning nõudluse kasvu.

Kolmandik firmasid soovib juurde võtta töötajaid ning plaanib tõsta veoteenuste hindu. Ettevõtete pikaajalise prognoosi kohaselt on kuue kuu pärast ärikonjunktuur valdavalt samasugune kui oktoobris.

Kõige suuremaks äritegevuse takistuseks on siiski tööjõupuudus, mida oktoobrikuu küsitlusel märkis 58% firmasid, mida on ligi kaks korda enam kui sügishooajal tavapäraselt.

Saku AB ASi tegevjuhi Ole Loigu sõnul on tööjõupuudus praegu tõsine. "Selline kogemustega autojuhtide puudus on tekitanud tõsise palgasurve firmadele ja toonud kaasa olukorra, kus kasutatakse autojuhte, kellel on vähene või olematu kogemus rekkaga sõitmisel, peaasi et paberid oleksid olemas," lausus Loigu.

Hetkel kuum