Linn tahab raudteelt tasuta hinnalist krunti

Ralf-Martin Soe 07. detsember 2006, 00:00

"Raudtee uus omanik (riik - toim.) võiks ise otsustada, mis ta selle parklaga teeb. Ei ole välistatud, et riik võtab parkla aktsiakapitalist välja ja annab linnale tasuta," ütles Tallinna abilinnapea Taavi Aas eile pärast läbirääkimisi Eesti Raudtee juhtidega.

Aas ootab otsuse muutumist siis, kui riik määrab Eesti Raudteele uue nõukogu.

Kuigi parklat müüva Arco Vara kinnisvarabüroo maakler Rünno Sülg sõnas hiljuti, et üks loogilisemaid enampakkumisel osalejaid ja selle võitjaid võiks olla kõrval paikneva krundi omanik Tallinn, ei soovi linn selle eest raha välja käia.

"Linnal oleks imelik hakata enampakkumisel osalema," kommenteeris Aas.

Eesti Raudtee seisukoht parkla kinkimise suhtes oli eile aga kindel "ei".

"Eesti Raudtee on aktsiaselts, mille juhatuse seadusest tulenev kohustus on omanikele, sõltumata nende päritolust, tulu teenida. Seetõttu ei saa Suurtüki tänava kinnistu kellelegi tasuta üleandmisest juttugi olla," kommenteeris ettevõte.

Otsus ei pruugi tõesti kokku minna Eesti Raudtee ärihuvidega, kuna müügiprotsessiks on juba praegu kulutusi tehtud. Tallinn on nende kulutuste üle nõus ka läbirääkimisi pidama, lausus Aas.

Tallinnale kuulub praegu Eesti Raudtee kõrval asuv paarihektariline n-ö Skoone bastioni maalahmakas, mille arendamist vaadatakse koos Eesti Raudtee parklaga.

"See (Eesti Raudtee krunt - toim.) ei ole äriobjekt. Meie kindel põhimõte on, et Skoone bastioni külg oleks avatud," sõnas Aas, kelle sõnul on pakkumine spekulatiivne, kuna linn nagunii krundile midagi ehitada ei luba.

Praeguse detailplaneeringu järgi on alale kavandatud kämpinguid ja spordiväljakuid.

Vanalinna piiril asuv Suurtüki tänava autoparkla on enampakkumisel alghinnaga 50 miljonit krooni. Eesti Raudteele kuulub seal maad umbes 9500 ruutmeetrit, mis teeb hinnaks 4500 krooni ruutmeeter.

Peale selle on Eesti Raudtee pannud hiljuti enampakkumisele Pika tänava esindushoone ja Telliskivi tänava administratiivhoone.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing