Nõo Lihatööstus laiendas tootmispinda üle kahe korra

Väinu Rozental 13. aprill 2007, 00:00

Eile pidulikult avatud kahekorruseline tootmishoone suurendab senist 2400ruutmeetrist pinda 3017 ruutmeetri võrra. Lihatööstus investeeris uusehitisse ja seadmetesse 45 miljonit krooni. "Eurotoetust selleks ehitiseks me ei saanud, sest fondid pole veel avanenud," ütles Nõo Lihatööstuse juhataja Toomas Kruustük. "Ehitasime omavahendeist, võtsime pangalaenu ja liisisime seadmed." Kruustüki kinnitusel arvestavad nad viieaastase tasuvusajaga.

Uue hoone esimesele korrusele kolisid ettevõtte pakendusliinid ja suitsutoodete järelvalmimiskambrid ning rajati valmistoodangulao ja kauba väljastamise ruumid. Teine korrus on esialgu reservis.

"Kui varem asus meie pakendusosakond 80 ruutmeetril, siis nüüd on nende käsutuses üle 500 ruutmeetri," tutvustas Kruustük uut tsehhi, kus töötab ilmselt Eesti võimsaim pakendusliin. Liini tootlikkus on kuni kolm tonni viilutatud ja pakendatud tooteid ühes vahetuses.

Kruustüki kinnitusel tahavad nad tänavu suurendada oma toodete nädalast tootmismahtu seniselt 40 tonnilt 55 tonnile. "Ja ikka ei jõua me näiteks nii palju suitsulihatooteid toota, kui meie käest küsitakse," nentis Kruustük.

Põlvamaal asuva ASi Vastse-Kuuste Lihatööstus juhataja Urmas Jürgenson ütles, et mahu tõstmisest olulisem on toodangu müük. "Lihatoode kaua ei seisa ja toota tuleb nii palju, kui müügimehed jõuavad ära müüa," lausus Jürgenson.

Konkurendi laienemist kommenteerides ütles Jürgenson, et ilmselt tahab Nõo Lihatööstus oma turuosa suurendada. "Või tahavad Venemaale rohkem müüa, sest neil on ju luba olemas," lisas Jürgenson.

Poolteist aastat tagasi hakkas Nõo Lihatööstus eksportima Venemaale ja pool aastat tagasi Lätti. Praegu annab eksport 2 protsenti käibest.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing