Maakler: viis tehingut kuus on hea tulemus

ÄP 27. september 2007, 00:00

"Minul läheb väga hästi. Viimase kuu jooksul olen teinud viis tehingut," ütles Uus Maa edukaim maakler korterite alal Marina Hodus ja lisas, et viis tehingut on väga hea tulemus.

"Kinnisvara hinnad on korrigeerunud. Neil, kes sellest aru said, läheb hästi," nentis Hodus.

Hoduse piirkond on Tallinna ümbruskonna linnad - Keila ja Paldiski.

"Me ei saa öelda, mitu tehingut maaklerid keskmiselt kuus on teinud, sest see annaks informatsiooni meie konkurentidele," ütles Pindi Kinnisvara juhatuse liige Peep Sooman. "Meie käive märkimisväärselt vähenenud ei ole. Seis on enam-vähem sama nagu eelmise aasta samal perioodil," rääkis ta. Soomani sõnul on kruntide ja eramute müük muutunud ettevaatlikumaks.

"Praegu on kaks broneerimislepingut, kuid tehinguid on null viimase kuu jooksul," ütles Ober-Haus Kinnisvara kesklinna korterite maakler Evi Kohv. "Suvi oli väga vaikne. Viimastel nädalatel on telefon natuke rohkem helisema hakanud," rääkis Kohv.

"Katse-eksituse meetodil langetatakse hindu, et teada saada, kas on huvi või ei ole. Mõne korteri puhul pole isegi hinna langetamise puhul huvi," nentis Kohv.

Maakler tunnistas ka asjaolu, et kortereid on palju müügil. "Kõik on ainult müüa ja pakkumist on jube palju," lisas Kohv. Väheste tehingute põhjuseks toob maakler välja pankade laenutingimuste karmistumist.

Uus Maa kesklinna maakler Eve Kaunis ütles, et kuu tehingute arv on jäänud 3-5 juurde. "On väga subjektiivne, kui palju tehinguid maakler teeb. Kõik sõltub maaklerist endast," ütles Kaunis. "Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga on tehinguid mõnevõrra vähem. Rohkem on läbirääkimisi ja ostjad teevad rohkem hinnapakkumisi. Samuti tahetakse palju hindu alla tingida," rääkis Kaunis ning lisas, et kohati see klientidel õnnestub ka.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:03
    Otsi:

    Ava täpsem otsing