RainbowJazzil tugev kava

Mari Hiiemäe 05. oktoober 2007, 00:00

Vanemuise kontserdimajas toimuva RainbowJazzi kolmepäevane põhiprogramm mahutab rohkem kui kümme džässisündmust.

Festivali kunstiline juht saksofonist Lembit Saarsalu nimetab peaesinejaks Ameerika kollektiivi The Four Freshmen. "Selle bändi teevad oluliseks kaks asja," ütles Saarsalu. "Nad laulavad väga ilusat neljahäälset seadet ning lisaks on nad ka väga head instrumentalistid."

Üks ja sama bänd ühendab endas nii vokaal- kui ka instrumentaalansambli omadused. Juba viiekümnendatel vokaalansamblina ilma teinud The Four Freshmeni liikmed on aja jooksul vahetunud, kuid samu ballaade laulab ansambel siiani. "See on väga hea punt kuulamiseks nii minu põlvkonnale kui ka noorematele," ei varja Saarsalu oma vaimustust.

Ansamblite nimekirjast tõstab Saarsalu eraldi esile veel Rootsi päritolu grupi nimega Trio X.

Kergelt nostalgilise hõnguga muusikat viljelev Trio X on hea näide rootslaste oskusest siduda kõrgetasemeline džäss folklooriga. Bänd koosneb Saarsalu hinnangul parimatest Rootsi džässmuusikutest ning seda, mida nad teevad, teevad nad tõesti hästi.

Trio Xga liitub paaris palas möödunud aasta RainbowJazzi noortekonkursi võitja, laulja Kadri Voorand. Samuti teeb koosseisus kaasa Lembit Saarsalu ise.

Üheks festivali tõmbenumbriks peab Saarsalu Ameerika päritoluga esinejaid ansamblist The Three Ladies of Blues. Need on inimesed, kellel on bluusiga olnud väga isiklik suhe ning kes oskavad esitada bluusi otse selle juurtest lähtudes.

RainbowJazzi programmist leiab huviline veel vibrafonimängija Frits Landesbergeni kvarteti etteaste ning erinevaid stiile kokku põimiva ansambli Andy Emler Trio kontserdid.

Festivali kaunistab seekord ka koreograaf Russell Adamsoni džässtantsutrupp.

Eesti muusikuid esindavad Hedvig Hanson ja Andre Maaker ning Mare Väljataga kvintett. Samuti esineb Siim Aimla oma bändiga.

Toimub ka traditsiooniline džässlaulu konkurss noortele. Sellele võistulaulmisele nagu kõigile teistelegi kontsertidele on Saarsalu sõnul kaasa elama oodatud kõik huvilised.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:49
    Otsi:

    Ava täpsem otsing