Lambot: üksmeel Kruudaga kadus

ÄP 22. oktoober 2007, 00:00

Lambot vastas reedel aripaev.ee lugejate küsimustele.

Miks lahkusite Kruuda alluvusest? Kas Te ei saanud ennast täiel määral rakendada?

Sain kogu Teres töötatud aja ennast täiel määral rakendada. See oli viljakas ja arendav töö mulle. Ettevõtte eesmärgid, strateegiad ja tegutsemisviisid vaadatakse ikka ajas üle. Parima tulemuse aluseks on omanike ja juhtkonna vastastikune mõistmine. Meie enam ühtmoodi ei mõistnud. Otsustasin lahkuda.

Kas Teie teadsite Terest lahkudes, et Kruuda selle maha müüb?

Siis ei teadnud. Omanikud tegid selle otsuse hiljem.

Kuidas tundub meediafirma juhtimine? Kas on parem kui piimatööstus? Mis on peamised erinevused?

Olen Maalehes tööl alles esimest nädalat. Võrdlusi on natuke vara teha. Võin öelda, et tunnen ennast siin hästi. Eks peamine erinevus on valdkond, igal valdkonnal on oma spetsiifika. Seda spetsiifikat olen õppimas ja endale selgeks tegemas. Siis iga konkreetne ettevõte oma ajaloo, harjumuste ja inimestega. Eelnevad tuleb ühendada juhtimisvõtetega, mis on juba universaalsemad. Lõpuks on tegemist ainulaadse kombinatsiooniga. Ja see ongi huvitav ja paeluv.

Mida Te arvate Rein Kilgi plaanist viia oma Pere toiduainetööstuse börsile?

Arvan, et toiduainetööstustel on ees väga head ajad. Maailmas tervikuna valitseb praegu olukord, kus toiduainete tarbimine ületab tootmist. See mõjutab tugevalt ka Eestit. Eesti tugevamatel toidutööstustel läheb oskusliku asjaajamise korral järgnevatel aastatel kordi paremini, kui nad veel ise aasta tagasi unistada julgesid. Rein Kilgile kerge see börsileminek ei ole, aga usun, et tasub higi ja vaeva.

Mis on Teie põhieesmärk Maalehe tegevjuhina?

Esiteks: teenida aktsionäridele maksimaalset tulu. Teiseks: anda välja väga head ajalehte. Kolmandaks: arendada ettevõtet seesmiselt, et kahte esimest eesmärki täita.

Kui palju soovitate Maalehe ajakirjanike palka 2008. aastal tõsta?

Kaks aastat tagasi palus Äripäev minult prognoosi 2006. aasta palkade tõusule. Prognoosisin kuni 20% palgatõusu. Konkurendid hurjutasid toona, et hulluks oled läinud. Ametühingu juht käis, ajaleht näpus, palka küsimas. Maalehe ajakirjanike palgad räägime kõigepealt ettevõttes läbi.

Maalehel on ilus maja Tallinnas Toompuiesteel. Järgmise aasta märtsis lõpeb kuuldavasti rendileping ära. Kuhu kavatsete Maalehe kolida?

Kolimisplaane on vara kommenteerida.

Millal Maaleht kinni pannakse või millal ta Eesti Ekspressiga ühineb? Ühel omanikul ei ole ju äriliselt otstarbekas kaht nädalalehte välja anda. Linna- ja maalugejad saaks ju ilusasti ja sõbralikult liita?

Ei ole plaani Maalehte kinni panna ega Eesti Ekspressiga ühendada. Ma ei ole nõus väitega, et ühel omanikul ei ole ärilises mõttes otstarbekas kaht nädalalehte välja anda. Eesti Ekspressi ja Maalehe lugejad on valdavalt erinevad inimesed. Üks suur kompott ei meeldi lõpuks kellelegi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing