Treener muusika

ÄP 24. oktoober 2007, 00:00

Muusika aitab spordis nii keskenduda kui ka motiveerida. Lugude tempo võimaldab ka trenni tempot määrata ja sättida.

Ühelt poolt võib lemmiklugu aidata üle raskest hetkest või mäest, teisalt loob meeleolu - kas tempokas raske kihutamine või rahustav mahajahtumine. Muusikaks võib olla näiteks aeroobikatrennis raadiohitt, jooga aga nõuab meeleolu hoidmiseks rahulikumaid, tihti loodushelisid.

Ühine nimetaja on lugudel aga see, et trenni alguslood aitavad eesootavale pingutusele häälestuda ning soojendust teha, trenni keskosas on tempo kõrgeim ning sinna sobivad energiast pakatavad lemmikpalad. Lõpulood aitavad venituse tempot reguleerida ning mõtted ja keha taas maha rahustada.

Pulss soovitab kümmekond lugu treeninguks.

Valiku koostasid: Gea Otsa, Martin Hanson, Jaana Pikalev, Moonika Krošetskina, Pille Rõivas

The Postal Service - "The District Sleeps Alone Tonight". Lugu on albumi "Give Up" esimene lugu ja hea soojenduseks. Järgnevad lood aga kerivad tempot natuke kiiremaks. Ei pane tähelegi, kui tunnike juba joostud. Viimane lugu on nõks rahulikum ja hea lõdvestuseks. See album on jooksutreeninguks nagu loodud.

High Contrast - "Lovesick". Briti päritolu produtsent, kelle drum'n'bass'i rütm on niivõrd kaasakiskuv, et raske on kas rattasadulas või kõnni-jooksurajal ükskõikseks jääda. Aitab trenni alguses meeleolu üles kütta ning tempot tõsta.

Jazztronik - "Samurai". Muusika teistpoolt maakera - Jaapanist. Moodne džäss selle tempokamas ning energilisemas võtmes. Kiirelt klimberdav klaver, pumpav bass ning kiire tempo. Läheb käima esimesest taktist.

Metallica - "So What". Raskel treeningul on abiks jõulised, tempokad ja energiast pakatavad lood. Annab energiat ja positiivset laengut ning innustab oma sõnadega järjest rohkem pingutama.

Clawfinger - "Heroes". Hea tempolugu, samm muutub kohe jõulisemalt ja käed hakkavad käima, kui see lugu tuleb. Üldse on Clawfingeri muusika hea, ergutav ja energiline, natuke vihane.

Muse - "Ex-presidents". Sobib vingelt viimaseks ponnistuseks, näiteks kui rattaga rajalt maha keerad, aga kojusõit veel ees. Lükkab veel mingiks hetkeks adrenaliini lakke ja piimhappe lihasest välja.

Mozart - "Sevilla habemeajaja". Mõnus lugu rahulikul hetkel. Naeratus tuleb näole, kui tšellod ja viiul valusalt põrisevad.

Dire Straits - "Brothers In Arms". Kuna seda lugu on kasutatud ka mitmete tehnikasportlaste memoriaalvideo taustaks, võib see veidi melanhooliat tekitada. Samas on lugu rahustav ning paneb korralikult lõdvestama.

Aretha Franklin feat. Elton John - "Through The Storm". Venituste ja lõdvestuste ajal tasub kuulata ka midagi rohkem meloodilisemat, näiteks Aretha Franklini repertuaarist või mõnda rokiballaadi.

Cantoma - "Katja". Kergelt üksildust täis moodne, suurlinlik lugu. Hea lõpulugu, sest vokaalitu rütm ja vaikne kulgemine rahustab täiesti maha ning aitab peatada aega ning närvilisust, mis kiires trennis tekkida võib.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:37
Otsi:

Ava täpsem otsing