Ajakirjanik vallandati veebipäeviku tõttu

Silvia Kruusmaa 12. november 2007, 00:00

Titovi sõnul vallandati ta, sest ta oli oma ettevõtte silmis kaotanud usalduse ja rikkunud töökohutusi. Põhjuseks see, et ta kirjutas oma blogis Urmas Otist. Eesti Rahvusringhääling tõi põhjusena välja ettevõtte maine halvustamise ja töökohustuste rikkumise.

"Inimesed ju räägivad kogu aeg teistest. See pole tööga seotud," rääkis Titov, rõhutades, et tema 10. oktoobri blogi sissekanne ei olnud tehtud töö ajal.

Titovi sissekande põhjal kirjutas Naisteleht 19. oktoobril artikli Oti tööst raadiojaamas. Endine telestaar Urmas Ott pole ka raadioajakirjanikuna oma bravuurikust kaotanud, seisis lehes.

Pärast Naistelehes ilmunud lugu ütles Titovi otsene ülemus talle, et ta peaks selle sissekande kustutama, mida Titov tegi. Ühtlasi ütles ta ajakirjanikule, et juhtkond arutab tema võimalikku vallandamist.

Titov võttis vahetult pärast seda kaheks nädalaks haiguslehe ja kui ta 5. novembril tööle naasis, sai ta personaliosakonnast käskkirja, milles teatati tema vallandamisest.

Eesti Rahvusringhäälingu tele- ja raadioprogrammide eest vastutav juhatuse liige Hanno Tomberg ütles, et ajakirjaniku blogis olev info on kättesaadav kõigile, seega pole aktsepteeritav Titovi väide, nagu oleks ta kirjutanud oma blogis ainult oma sõpradele. Tomberg rõhutas, et Titov halvustas oma sissekandes kolleegi ja kogu programmi, mis oli piisav põhjus, et ajakirjanik vallandada. Ka tööinspektsioon andis rahvusringhäälingule loa ajakirjanik lahti lasta.

"Tegu on väga räige töölepingu rikkumisega. See on viimase aja üks markantsemaid juhtumeid," lisas Tomberg.

Titovi sõnul näitab tema vallandamise käskkiri Margus Allikmaa allkirjaga Allikmaa isiklikku ja autoritaarset otsust. Ajakirjaniku sõnul on ta solvunud ega kavatse asja niisama jätta.

Titov on arutanud olukorda oma juristiga ning kavatseb minna töövaidluskomisjoni ja kui vaja, siis edasi ka kohtusse. "Ma ei taha töötada enam Eesti Raadios. See on põhimõtteline küsimus," ütles ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing