Traalpüük jätab rannakalurid kalata

ÄP 26. november 2007, 00:00

Teadlased soovitasid vähendada räimepüüki Liivi lahel selle aastaga võrreldes 20% võrra. Euroopa Komisjon aga pakkus määruse eelnõus üksnes 4%-list vähendamist ja seda toetas ka Läti.

"Eesti tegi ettepaneku teadlaste soovitusi arvestada ja püügikvooti siiski üle 4% kärpida, kuid Läti ei olnud sellega nõus," ütles keskkonnaministeeriumi kalavarude osakonna juhataja Ain Soome.

Eesti ei toetanud kalapüügikvoote kehtestava määruse sellisel kujul vastuvõtmist, hääletades selle vastu. "Eelnõus tehtud ettepanek Liivi lahe räimekvoodi kohta ületas märgatavalt teadlaste soovitatud taset ja ei taga enam jätkusuutlikku kalandust," põhjendas Soome.

Viimastel aastatel on Liivi lahe räimevaru vähenenud, seda näitab ka Eesti rannakalurite pea kahekordne saakide vähenemine võrreldes 4-5 aasta taguse ajaga.

"Eesti on mures suure traalpüügi koormuse pärast Liivi lahel," märkis Soome. "Räimepüük annab rannakaluritele ligikaudu 80-90% sissetulekust. Kui ülepüügi tõttu varud vähenevad, tekitab see neile sotsiaalseid ja majanduslikke probleeme. Traalpüügilaevastik saab minna püügile Läänemere avaossa, see võimalus puudub aga rannakaluritel, kes kasutavad seisevpüüniseid."

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing