ÄP fototoimetus • 6. detsember 2007 kell 22:00

Turismiuudised

Soome firmale Lapland Hotels kuulub maailma esimene igluhotellide kett. Iglud on ehitatud Põhja-Soome Rovaniemisse, Levile, Ylläsele, Saariselkässe, Olosele ja Pallasele.

Lumest ja jääst ehitatud majutuskohad paiknevad hotellide läheduses, et talitingimustes ööbijatel oleks võimalik kasutada ka hotelli pakutavaid teenuseid.

Iga hotelli lähedale ehitatakse algselt neli iglut. Üks iglu mahutab nelja inimese suuruse seltskonna. Aluspinnale ehitatud voodites on madrats, põhjapõdra nahk ning kõrge kvaliteediga magamiskott.

Külmakartlikele on saadaval ka soe aluspesu ja villased sokid.

Indoneesia valitsus plaanib hakata autasustama riiki sageli külastavaid turiste.

Novembri lõpus avalikuks saanud uudise kohaselt pälvivad sellelt maailma suurimalt islamiriigilt medali välismaalased, kes on Indoneesiat külastanud vähemalt 20 korda.

Indoneesia kultuuri- ja turismiminister Jero Wacik loodab selle tähelepanuavaldusega suurendada välisturistide arvu. Minister pole veel täpselt öelnud, millal medalite jagamise programm käivitub.

Sel aastal oodatakse Indoneesiat külastavate välisturistide arvuks kuus miljonit inimest, järgmisel aastal loodetakse ületada seitsme miljoni külastaja piir.

Autor: ÄP

Hetkel kuum