ÄP fototoimetus • 31. jaanuar 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Küsitlus

Anneli Hallik, tudeng

Haridust on keeruline hinnata rahas, kuid usun, et õppemaks on Eesti ülikoolides vastavuses pakutava taseme ja teadmistega.

Kursuste valik võiks olla muidugi laiem, et üliõpilased saaksid valida aineid enda konkreetseid huve arvesse võttes.

Rohkem võiks üliõpilastes ka õpitavate erialade vastu huvi äratada.

Ise pole ma veel välismaal õppinud. Ent tean, et Euroopa ülikoolides on õppemaks võrreldes Eesti kõrgkoolidega kõrgem, tase seevastu aga üsnagi võrdne.

Välismaal nõutakse tudengitelt muidugi palju iseseisvat tööd, mida peaks ka Eesti ülikoolid rohkem rakendama, sest iseseisva uurimuse tegemine arendab tudengite mõtlemisvõimet.

Minu suureks unistuseks oleks minna õppima Inglismaale. Põhjuseks eelkõige sealsete ülikoolide kõrge maine ja rahvusvaheline mitmekesisus.

Inglismaal on õppemaks äri ja majanduse valdkonnas umbes 70 000 krooni aastas. Sellele lisaks on ka elamiskulud seal tunduvalt kallimad kui Eestis.

Arvan, et Eesti riik, ettevõtted ja ülikoolid peaksid rohkem toetama tudengite õpinguid välismaal.

Teistes riikides omandatud teadmiste ja kogemustega Eestisse tagasi tulevad noored on Eesti edu võti.

Roman Lihhavtshuk, tudeng

Kahjuks maksavad tudengid tihti rohkem, kui selle eest oma ülikoolist tagasi saavad, olgu need teadmised või mistahes lisavõimalused.

Meie põhjanaabrite kunstikoolides leiab kõik vajalikud asjad ja materjalid kunstiteoste loomiseks ja oma lennukate ideede teostamiseks. Meie kunstnike pesas aga pole midagi. Võibolla see ongi põhjus, miks neil on oma

Nokia, aga meil pole.

Ise läheksin Hollandisse. Head teadmised on väärtuslik kaup, mille eest on alati mõistlik maksta nii palju kui nõutakse.

Autor: ÄP

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt