Agnes Ojala • 31. jaanuar 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Väike summa sai transpordifirmade priskeks tüliõunaks

"Allando nägemus on selline, et tellisime Harju AB-lt teatud koguse ruumi kaubikus, vedaja aga kahjuks seda ei võimaldanud. Sealt saigi vaidlus alguse. Nemad leiavad, et neil on õigus saada kogu tellitud ruumi eest raha. Meie leiame, et nad ei vedanud kogu kaupa, ega ole nõus selle eest nii palju maksma," selgitas Allando Trailwaysi jurist Marko Jaani.

Harju AB juhatuse liige Egert Luukas ei ole sellega nõus. "Vaidlus tekkis sellest, et me tõime kogu kauba ära, aga saatelehel oli vastuolu ühikute arvus. Selle taha poetigi ega tahetud täit summat maksta. Kaal klappis, aga kaubaühikud mitte," rääkis Luukas.

Summa, mille pärast Harju AB Allando Trailwaysi võlglasena Julianuse Inkasso Agentuuri üle andis, oli alguses 35 000 krooni. Sellest 9387,96 krooni ei olnud Allando nõus maksma, väites, et sai Harju AB-lt pooliku teenuse.

"Arve maksmisega venitati, kuni see Julianusesse jõudis. Alles siis hakati pakkuma kompromissi. Arve ise on tehtud 10. juulil 2007, veoleping sõlmiti juunis," lisas Luukas.

Allando juristi sõnul oli esialgu valmis kompromissile minema ka Harju AB, hiljem aga sellest loobuti. "Kompromiss oli see, et maksavad selle umbes 9400 krooni vähem," märkis Harju AB juht.

Harju AB esialgu siiski kohtusse minna ei soovi. "Me ise kohtusse ei lähe. Kui, siis koos Julianusega," sõnas Luukas.

Vaidluse tõttu on ettevõtted pikaajalisest koostööst loobunud.

"Vedude osas oleme koostöö lõpetanud," ütles Luukas. Suureks kaotuseks mees koostöö lõppemist ei pea.

Samal seisukohal on ka Allando Trailwaysi maanteetranspordi osakonna juhataja Tiit Rohumets: "Ausalt öeldes ei ole see suur löök, et Harju AB meiega koostööst loobus. Aga kahju on, et selle vaidluse tõttu ei ole meile enam tellimusi esitanud see klient, kelle kaup kadus."

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt