Küsitlus

Signe Sillasoo 08. veebruar 2008, 00:00

Anneli Perkam, tudeng
Teadaolevalt korraldatakse näiteks tudengite sotsiaalelu edendamiseks igal aastal meelelahutuslikke spordiüritusi, millest minule on kõige enam huvi pakkunud üliõpilaste suvemängud.

Selle ürituse näitel võiks hinnata eri koolide üliõpilasesinduste aktiivsust: kui tihti erinevad õppeasutused osa võtavad ning kui suuri pingutusi selle nimel teevad.

Meedia kaudu on näha seda, et eri esindused võitlevad siiski aktiivselt ka tudengite õiguste ja heaolu eest.

Minule jäid aga oma kooli esinduse tegemistest silma erinevate meelelahutuslike ürituste korraldamine ja toetamine, ISIC-kaartide väljastamine.

Rohkem olengi ehk näinud seda meelelahutusliku poole edendamist, mitte tõsiste probleemide lahendamist.

Ise pole ma üliõpilasesindusega tihedalt seotud olnud ja ei oska öelda, kui suur on nende mõjuvõimu ulatus, kuid kindlasti võiksid nad rohkem võidelda parema tudengipõlve nimel erinevate toetuste, soodustuste ning paremate elamistingimuste näol.

Liikmeks pole ma ise mõelnud astuda. Kuigi pooldan üliõpilasesinduse vajalikkust ja liikmete pingutusi üliõpilaselu edendamiseks, siis ikkagi meelsamini pühendaks vaba aja spordile ning muudele harrastustele.

Anti Palmi, tudeng
Kõige helgemalt on mul meeles muidugi TLÜ ja TTÜ ühiselamute probleem, kus korraldati koostöös mitmeid meeleavaldusi ja hoiti aktiivselt teemat üleval.

Minu meelest võiks tulevikus rohkem tähelepanu pöörata õppetoetuste ja stipendiumite süsteemile, et tudengid saaksid rohkem oma tähelepanu õppimisele koondada, mitte ei peaks mõtlema, kuidas ots otsaga välja tulla.

Ma arvan, et mingit otsest eelist üliõpilasesindusse kuulumine ei anna, vähemalt õppetööalaselt mitte.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:20
    Otsi:

    Ava täpsem otsing