Raivo Sormunen • 10. veebruar 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Nisu toob kuhjaga tulu

Möödunud nädalal liikus nisu hind Chicago tuleviku-tehingute börsil rekordiliste sammudega. Kõigil kauplemispäevadel hüppas nisubuššeli (35 liitrit) hind edasi maksimaalse lubatud hinnalimiidi poole, mis on 0,30 dollarit buššeli eest, ning jõudis nädala lõpuks 10,93 dollarini.

Et hind saaks rohkem turu meelevallas olla, tõstab Chicago toorainebörs tänasest hinnakõikumise limiidi 60 sendini buššeli eest.

Nisu hinnatõusul osalemiseks ei pea nisukotte aida nurka kuhjama ja börsil tulevikutehinguid sõlmima. Piisab ka börsil noteeritud fondide ostmisest, mis panustavad nisu hinnaliikumisele ning mida saab soetada nagu tavalisi aktsiaid. Üks selline fond on Londoni börsil noteeritud ETFS Wheat, mis lisas reedel oma hinnale 9 protsenti ning jõudis 6,38 dollarini. Viimase aasta jooksul, mil nisu hind on enam kui kahekordistunud, on investorite isu hinnatõusust osa saada üha kasvanud. Suur huvi on muutnud ka nisufondi likviidsemaks. Viimaste kuude jooksul on ETFS nisuindeksi päevakäive ulatunud 2-3 miljoni dollarini.

Nisu hinda on viimase aastaga tagant tõuganud nisu tootmiseks ebasoodus ilm ning üha suurem nõudlus Hiinast.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt