Linnunaine: minu tuba on õnne täis

Kadri Jakobson 12. veebruar 2008, 00:00

Margiti linnutuppa astudes on veider tunne. Tuba siutsub, säutsub, sädistab ja viliseb. Osa linde vuhiseb üle pea lennata. Lakkamatu vidin muutub omamoodi muusikaks, mida katkestab Margiti käsk: "Tššššššš! Tasa!"

Maast peaaegu laeni kõrguvad suures osas Margiti enda meisterdatud puurid. Nimelt on poe omadel liiga väikesed luugid ja neid on palju keerulisem puhastada, räägib Margit. Tema tehtud puuridel käivad põhjad lihtsamini ära ja ukseavast mahub ka inimese käsi sisse.

Margit teab lindlat sama hästi kui oma viit sõrme. "See pole parv, igaüks on isiksus. Tean täpselt, kust üks või teine lind pärit, kes on tema vanemad. Mis te teete seal, poisid!" manitseb Margit kolme sini-lilla-kollast karva kaunitare, kes vabadust naudivad ja puuride otsas puuokstel üksteise kallal nagistavad. Linnud märgistavad territooriumi häälega ja puhastavad üksteise pead nokaga sugedes.

Margit ütleb, et aretamise puhul on huvitav jälgida, millised järglased sünnivad eri värvi lindudel. Eriline huvi on tal aga saada heledatiivalisi linnukesi.

"Ma valin aretamiseks hea temperamendiga, sõbralikud ja laste vastu head linnud," ütleb ta.

Uut peremeest-naist valib Margit nii oma hoolealustele kui ka poeski hoolega.

"Kui näiteks poodi tuleb inimene ja tahab linnule osta liiga väikest puuri, siis ma lihtsalt ei müü talle lindu. Lind ja näriline vajavad ikka suurt puuri," ütleb ta.

Ninaesiseks ostab Margit lemmikutele kvaliteetset ja kallist, sest odav on tema sõnul ka kehv. Ja tõesti, linnud on rõõmsad, tšintšiljade kasukas läigib ja kahe endise kodutu kassi Kurri ja Blacky kasukas on paksem kui mõnel koeral.

Elutoas kapi otsas on toalindude kuningas, hinnaline, taibukas ja intelligente aafrika hallpapagoi Žakunja, kes sattus Margiti juurde Vene diplomaadi perest. Linnu jalal oli artriit, mida Margit pikka aega ravis. Kui alguses rääkis lind vene keeles, siis üsna pea ütles: "Kurri, tule siia!"

Kolmandas toas on näriliste paradiis. Viiekorruselises puuris elavad tšintšiljad, kolm deegut ja kolm rotti.

Kasse nad ei huvita.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:20
Otsi:

Ava täpsem otsing