Optimism Tallinna börsil jätkus

Romet Kreek 18. veebruar 2008, 00:00

Ehkki reedel oli ka Tallinna börsil langevaid aktsiad, paistsid muutuse suuruse alusel silma tõusnud aktsiad.

Tallinna Kaubamaja aktsia hind tõusis 3,8%, 112,03 kroonile ehk 7,16 eurole. Aktsia käibeks tuli 8,5 mln krooni.

Kui vaadata millised rahvamassid tunglesid turismimessil või kui raske oli leida parkimiskohta kaubanduskeskuse ees, siis ei saa küll öelda, et tarbimishuvi oleks inimeste seas kuhugi kadunud.

Arco Vara aktsia hind tõusis 6%, 16,59 kroonile ehk 1,06 eurole. See aktsia leidis tehinguhuvi 120 korral, mis andis 7,5 mln kroonise käibe.

Kinnisvaraarendajate puhul tundub, et nüüd on hinnalangus ka Kinnisvaravisuaali vaatamiseta nähtavaks muutunud - YIT Kodu rakendanud oma hinnalanguse reklaamimise müügiprotsessi kiirendamise vankri ette. Samas kiristavad ilmselt paljud teised õhema rahakotiga arendajad, nagu ka tipust korteri ostnud tarbijad, hambaid. Ei kujuta ette, kuidas laenutöötajad pankades sellesse reklaami suhtuvad - korterihinnad kuni 36 protsenti maas. Kui korter osteti tipphinnaga ja madala omafinantseeringuga samasse majja, ning nüüd õnnestub müük 20-30% madalama hinnaga, on kunde omafinantseering sama hästi kui olematu ja kogu laen ja kinnisvara hinnarisk on panga oma.

Halvimal juhul võivad pangad tipust korteriostjatelt lisatagatisi nõudma hakata. Loodetavasti pangad siiski seni nii drastilisi samme ette ei võta, kuni inimesed laenu korralikult tagasi maksavad.

Enim tehinguid (326) ja suurima käibega (11,2 mln krooni) oli Olympic EG aktsia.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:21

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing