ÄP fototoimetus • 24. veebruar 2008 • 3 min
Jaga lugu:

Tulek ja minek

Eelmise aasta oktoobris uuris Juhtimise kuukiri tollal ERI Kinnisvaras leiba teeninud Mart Saalt, mis oleksid need tingimused, mis sunniksid töökohta vahetama või koguni uusi väljakutseid välismaal otsima.

"Kui piiri taga leiba teenida, siis peaks sealne majanduskeskkond olema stabiilne. Pakkumisi välismaal töötamiseks on tulnud, kuid enam ei taha minna, perekond vajab ka tähelepanu," oli Saa kommentaar eelmise aasta oktoobris. Ei läinudki kaua aega, kui Saa leidis laualt ahvatleva pakkumise - Rotermann Grupp, ja mis kõige olulisem, suurema osa ajast saab mees tööd teha Eestis.

Mart Saas peab sisu olema, sest teada on, et Urmas Sõõrumaale meeldivad ambitsioonikad noored tegijad. Läheb tööks!

Jaanuaris asus ABB Maardu kompleksjaamade juhina tööle vanameister Lasse Kalliomaa, kes varem töötas Soomes ABB müügijuhina.

Kalliomaa on vana tegija, kes on kontsernis töötanud juba 32 aastat. Mehe trumpideks peetakse head inimeste tundmist ning oskust töötajaid motiveerida. Kalliomaa ülesandeks Maardus on ekspordivõimekuse suurendamine, soov on hõivata peale Eesti, Rootsi ja Soome turu ka teisi lähiturge.

ABBs alustas mees kohe pärast ülikooli lõpetamist, olles aegade jooksul nii arendus- ja müügiinsener, projektijuht kui ka osakonnajuhataja.

EBSi rektor Madis Habakuk pani ameti maha.

Nüüd jääb tal aega ka ülikooli doktorantidega tegelemiseks ning kooli esindamiseks rahvusvahelistes organisatsioonides.

Rimi Eesti Foodi juhtinud Ruth Laatre siirdus ohjama Rimi kinnisvarahalduse ja laiendusprojekte Baltimaades.

Rimi Eesti Foodi jõudis Laatre juhtida kolm aastat. Kui senimaani sai töötoimingud rahulikult Tallinnas aetud, siis uus amet tähendab Riiga sõitmist.

"Tekkis võimalus edasi liikuda, see mõte tuli juhtkonna poolt," kommenteeris Laatre otsust.

Peale Laatre liikumise on Rimis teisigi muudatusi toimumas. Rimi Eesti Hypermarketi juhiks tõuseb märtsist Säästumarketite müügidirektor Andrija Lilleoja, kes asendab lapsepuhkusele siirdunud Irina Raudseppa.

Säästumarketite keti juhi kohale asub aga Regina Velberg.

Fastleader.com-i eestvedaja ja hing, juhtimiskonverentside korraldaja Endrik Randoja otsib inimest, kes võtaks temalt üle senise töö Eestis.

"Tööd on palju, ennast lõhki rabada pole tark tegu. Ma ise ei kao kusagile, lisajõudu on lihtsalt vaja," kommenteeris Randoja. 2007. aasta oli Randoja ja Fastleaderi jaoks hea, ka tänavune aasta tõotab tulla huvitav.

Üheksa aastat DHL Eestis väldanud töökaar ettevõttes on läbi saanud. Alates veebruari keskpaigast töötab Kreek Veeseadmed Groupis.

Mis sundis Kreeki töökohta ning koguni sektorit vahetama?

"DHL on suurepärane firma suurepäraste inimestega. Kuid ühel hetkel olin dilemma ees, kas töötan samas ettevõttes pensionini või on minus piisavalt julgust ka midagi uut proovida. Tahtsin tunda end iseseisva ettevõtjana, kus kohapeal Eestis on võimalik meeskonnaga kiireid otsuseid teha ja jõulisest arengust osa saada. Kiirus ja paindlikkus ongi ilmselt kaks olulist märksõna. Kuigi Veeseadmed on Eesti mõistes vana tegija, on maailm edasisteks arenguteks ettevõtte ees valla," kommenteeris Kreek otsust.

Kui tegeleda üldjuhtimisega, pole mehe sõnul sektoril nii suurt rolli. Uude firmasse võtab ta kaasa aastate jooksul saadud rahvusvahelise töökogemuse.

Esilagu võtab Kreegi ülesanded DHL Eestis enda õlule DHLi Baltikumi juht Carl-Eric Lindström.

Jaanuari lõpus Arco Vara juhatuse esimehe kohalt lahkunud Viljar Arakas võttis aja maha. Juhtimise kuukiri küsis mehelt, mis saab edasi.

"Kui ma isegi teaks, mis edasi saab. Hetkel on arengutest vara rääkida. Töökohavahetusega ei ole mõtet kiirustada, käitun ise vastavalt ja soovitan ka teistel sama teha. Varasemast karjäärist on mul üks kogemus, kui asju sai rutakalt tehtud. Nüüd olen sellest õppust võtnud. Kui midagi täpsemat selgub, kuulete sellest kindlasti," kommenteeris Arakas kuu keskel Juhtimisele.

Juhtimine soovitab: võta vabalt, head töökohad ei kao kusagile. Võimalus perega aega veeta on olulisem kui ükski töö.

Autor: ÄP

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt