Vanast kommivabriku alast saab äripiirkond

Kaisa Tahlfeld 25. veebruar 2008, 00:00

Tallinna linnavalitsus muutis Pärnu mnt 139 kinnistu sihtotstarbe senisest tootmismaast ärimaaks.

"Sellepärast muudeti, et seal tootmist enam pole. Seal ongi kõik ärimaa. Ja vastavalt detailplaneeringule lähevad eraldi kruntimisele kõik need ettevõtmised, mis seal peal on," kommenteeris Pärnu mnt 139 krundi ühe omaniku Fer Kinnisvara osanik Margus Kangur.

"Seal on üks suur krunt, mis on kaasomandis, need jaotatakse ärimaadeks ja siis osadeks, liidetakse, sõltuvalt kellele ja kuhu," märkis Kangur.

"Meie maal on küll veel üks krunt, kuhu me kavatseme ärihoone püstitada," ütles Kangur ning lisas, et oma krundi peal on nad ka ise arendajad.

Kalev Real Estate Company juhatuse liikme Ott Karolini sõnul koostavad nad praegu oma Pärnu mnt 139 asuvale krundile detailplaneeringut. "Asi on eskiisi staadiumis. Sinna tulevad äripinnad. Loodame lähitulevikus detailplaneeringu algatada," rääkis Karolin.

Kui suurt osa nende kinnistust see detailplaneering hõlmab? "Päris suur tükk on, peast öelda ei oskagi. Sisuliselt kogu kvartal on haaratud detailplaneeringusse," lisas ta.

Kas võimalik koostööpartner on Jaanus Otsa ja Olaf Hermani ühine kinnisvarafirmaga Otsa & Herman Grupp? "Kalev RECil on suurest kinnistust mõttelised osad. Mis puudutab Kalev RECi, siis meie ajame seal oma asja. Koostööd küll kellegagi ei tee," märkis Karolin.

Skanska juhtkonnast lahkunud Otsa sõnul soovib ta koos Hermani ja nende ühise kinnisvarafirmaga Otsa & Herman Grupp olla Pärnu maantee kinnistute ümber toimuva protsessi projektijuht.

Otsa sõnul on koostöö praegu algusfaasis. "Võib-olla läheb veel kolm-neli kuud, enne kui millestki konkreetsest saame rääkida. Minu käes pole ka seda kristallkuuli, et ma teaks väita, kuidas asjad lähevad," kommenteeris Otsa. "Praegu siduvaid lepinguid selles küsimuses veel pole."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing