Sirje Rank • 2. märts 2008
Jaga lugu:

Gazprom ähvardab jälle Ukrainale tarneid vähendada

"Kuna olukord pole surnud punktist edasi liikunud, kärbib Gazprom oma majandushuvide kaitseks 3. märtsist tarneid Ukrainale 25% võrra," teatas reedel Gazpromi pressiesiesindaja. "Euroopa Komisjoni ja firma Euroopa partnereid on toimuvast õigel ajal teavitatud," vahendas Bloomberg.

Ukraina pole veel tasunud kogu oma gaasivõlga 2007. aasta eest ning ei maksa sel aastal tehtud tarnete eest, selgitas pressiesindaja. Ukraina on selle aasta eest võlgu 600 miljonit dollarit.

Laupäeval ütles Ukraina peaminister Julia Tõmošenko, et Ukraina gaasitarbijate varustamine ei katke, ehkki Gazprom ähvardab tarneid vähendada.

Tõmošenko, kes on juba pikka aega võidelnud selle eest, et kaotada Ukraina ja Venemaa gaasitehingutes hämarad vahendajad, teatas ühtlasi, et 1. märtsist hakkab Ukrainat seniste firmade asemel varustama vaid Ukraina riiklik gaasifirma Naftogaz.

ELi energiavolinik Andris Piebalgs kutsus Venemaad ja Ukrainat võimalikult kiiresti kokku leppima püsiva gaasimüügi korralduse. Gazprom ähvardas Ukrainale tarned katkestada ka eelmisel kuul.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas