Väinu Rozental • 9. märts 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Kingitud loomadest on talunikul rõõm suurem

Heiferi projekti raames jagatakse peredele tasuta loomi, kuid nende esimesed järeltulijad tuleb jagada järgmistele peredele. Mari-Liis Meitern tunnistab, et kingitud loomad on ta täielikult ära võlunud ning kevadel kavatsevad nad lisaks lammastele muretseda ka kitsi ning küülikuid. Tõsi, selleks peab ilmselt lauta laiendama. "Kui me neli aastat tagasi talu ostsime, ei arvestanud me loomapidamisega ning abikaasa ehitas osa vanast laudast ümber jõusaaliks," muigab Meitern.

Heina lammaste jaoks ostab Meitern lähedal asuva hobusetalli omanikult. "Seitsme lamba talveheinaks kulub umbes 2000 krooni," kalkuleerib Meitern. "Ja muidugi käin ma sageli poodides vanu leibasid kokku ostmas."

Meitern tunnistab, et on hoolealustesse nii kiindunud, et tal ei tule mõttessegi kasvatada oma lambaid šašlõkilihaks. Küll aga tunneb ta suurt huvi koolituse vastu, kuidas lammast pügada ja kuidas villast lõnga teha.

"Kui enamik minu sõbrannadest naudib täiega lõbusat elu, siis mina tunnen uhkust, et olen taluperenaine," kinnitab Meitern, kes neli aastat tagasi läks mehele, vahetas linnaelu elamise vastu maal ning kelle peres kasvavad nelja-aastane tütar ja kaheaastane poeg.

Heiferi projekti esindaja Eestis loomakasvataja Urve Loidi sõnul on projekti eesmärk edendada ja väärtustada maaelu. "Samas on tegu sügavalt emotsionaalse projektiga," rõhutab Loit. "Loom, keda armastatakse ja kasvatatakse, on ühtlasi lüliks, et pered omavahel rohkem suhtleksid."

Programmis osalemine võib juhatada kätte ka äritee otsa. Nii näiteks on hiidlane Viia Martin, kes 2007. aasta kevadel sai Heiferi programmi kaudu viis küülikut, kasvatanud küülikukarja mitmesajapealiseks ning avanud veterinaarameti tunnustatud väiketapamaja.

Jagame loomi inimestele, kes armastavad neid, kes tahavad nendega tegeleda ja kellel on loomapidamistingimused.

Loomad seovad inimest taluga rohkem, nad ilmestavad maastikku ja seetõttu sobivad kitsed-lambad väga hästi näiteks turismitaludesse. Kui järglase kinkimise aeg kätte tuleb, siis kindlasti antakse loom perre, keda usaldatakse. Nii tekib inimestevaheline usalduslik võrgustik

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt