Gurude ajakava lükkas konverentsi tulevikku

Kaisa Tahlfeld 17. märts 2008, 00:00

"Konverents on edasi lükatud, sest paar peaesinejat ei saabu õigeks ajaks Eestisse. Praegu nende esinejate nimesid ei tahaks nimetada. Ei taha sel teemal spekuleerida," märkis Eesti Konverentside arendusjuht Ilja Burtsev.

"Rahalised probleemid seoses selle konverentsiga ei vasta tõele," vastas Burtsev küsimuse peale, kas edasilükkamise põhjuseks võiksid olla rahalised raskused.

"See on iseenesest inimlik tegur. Kõik sõltub sellest, kui pikalt on kokku lepitud, kõike võib ette tulla," kommenteeris Pärnu turunduskonverentsi projektijuht Piret Kase infot, et Eesti konverentside peaesineja ei saa aprillis Eestisse tulla.

Konverents toimub Burtsevi sõnul septembri teisel poolel. "Meil on plaanis samal ajal Lätis ja Leedus ka konverents korraldada," lisas ta.

"Juba registreerinud inimesi me teavitasime sellest, raha pole veel keegi selle eest maksnud," lisas arendusjuht ning märkis, et suurt rahalist kahju konverentsi edasilükkamine tekitanud pole. "Mingisugune miinus ilmselt on jah."

Kas Eesti Konverentsid suudab oma turunduskonverentsi sügisel maha müüa? "Kõik sõltub nende tegevusest, kuidas nad eesmärke seavad. Ma ei näe põhjust, miks mitte. Kui nad on endas kindlad, siis nad tulevad tagasi," ütles Kase.

Äripäeva seminaride ja konverentside osakonna juhi Piret Paabuski sõnul loevad ettevõtted praegu raha hoolikamalt ja uue konverentsiga on riskantne alustada.

"Praeguses tugevalt jahedamas majanduskeskkonnas on suhteliselt riskantsem alustada uue konverentsiga. Eriti kui on olemas otsesed ja tugevad pikkade traditsioonidega konkureerivad üritused," ütles Paabusk.

Tema sõnul on nimesed harjunud käima üht tüüpi konverentsidel, sest nad teavad, mida nad sealt saavad. "Midagi uut proovitakse hea meelega pigem siis, kui raha on jälle laiemalt käes," lisas Paabusk.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing