23. märts 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Merko pakkus ka Kumu ehitusel parimat hinda

Vastuseks seisukohavõtule 19.03 Äripäevas sooviksime klaarida Kumu ehituse maksumust puudutava valearusaama.

Merko Ehitus võitis Kumu peatöövõtu vähempakkumise, konkureerides nelja ehitusettevõttega. Kõik pakkumised olid sarnases suurusjärgus: 440-475 miljonit krooni.

Kokku tuli ligi pooleteise aasta jooksul tõepoolest teha lisatöid ning ka projekti muutmisest tingitud töid, mille maksumus Merko Ehituse jaoks oli 43 miljonit krooni ehk siis suurusjärgus 10 protsenti pakkumise maksumusest.

On absoluutselt alusetu arvata, et teised ehitusettevõtted oleks tellija soovitud muudatus- ja lisatööde teostamisest keeldunud. Seepärast tuleks antud objekti puhul võrreldava alusbaasi saamiseks igale esitatud pakkumisele lisada u 10 protsenti.

Muudatused ja lisatööd tekivad siis, kui tellija muudab ehituse käigus projekti või kui ilmnevad möödapääsmatud asjaolud tööde käigus (tavaliselt pinnase ja pinnasevee kõrguse ja survega seonduvast).

Lätis on jäänud konkursile sisuliselt üks pakkuja kahe mütsiga - üks on peatöövõtjate ühispakkumine, teine on sama pakkuja tõenäoliste alltöövõtjate ühispakkumine.

Igasugused võrdlused Kumu hankega on kohatud, välja arvatud ehk see, et mõlemas hankes tõepoolest pakkus ja pakuks ka edaspidi Merko Ehitus soodsaimat hinda.

Autor: Tõnu Toomik

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt