Tõnis Oja • 10. aprill 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Kaks kolmandikku Arco Varast läinud

Arco Vara aktsia hind langes eile 3,41 protsenti, 13,30 kroonile, väärtpaberil pole ühtegi tõusupäeva olnud juba 31. märtsist.

Võrreldes kümme kuud tagasi toimunud aktsiate avaliku esmaemissiooni (IPO) hinnaga, mis oli 38 krooni aktsia kohta, on toonased märkijad kaotanud 65 protsenti investeeringu väärtusest. See aga tähendab, et investorite seisukohast on tegemist viimaste aastate vaata et konkurentsitult kehvima IPOga.

Ekspress Grupi aktsiate märkijad on aastaga kaotanud 44 protsenti investeeringute väärtusest ning Tallinki IPOs osalejatele, keda on aktsionäride hulgas järel veel kümmekond tuhat, on tuulde haihtunud 41 protsenti investeeringu väärtusest. Arco Vara avaliku esmaemissiooni käigus märkis kinnisvaraarendaja aktsiaid 1834 investorit, aprilli alguse seisuga oli ettevõttel 1548 aktsionäri, neist 1305 eraisikust kontoomanikku.

Nagu enamiku teiste Tallinna börsil noteeritavate väärtpaberite puhul, nii võib ka Arco aktsia hinna nii drastilise kukkumise üheks oluliseks süüdlaseks nimetada väärtpaberi äärmiselt väikest likviidsust. Kui veel aasta alguses ulatus ettevõtte aktsia keskmine kauplemismaht mõnesaja tuhande väärtpaberini, siis märtsis kukkus see 27 tuhande aktsiani päevas ning aprillis on omanikku vahetanud keskmiselt 51 tuhat aktsiat päevas.

Eilset kauplemispäeva iseloomustavad numbrid on järgmised: Merko Ehitus, Norma, Starman, Tallinna Vesi ja Viisnurk - null tehingut, Saku Õlletehas ja Kalev - üks tehing, Eesti Ehitus ja Eesti Telekom - kaks tehingut. Kommentaarid on liigsed.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt