Tõnis Oja • 22. aprill 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Tallinki väärtuseks Silja Line'i ostuhind

Eile oli Tallinna börsil taas tugev languspäev, kus eriti said räsida suuremate ettevõtete aktsiad. Ekspress Grupi ja Tallinki aktsiate hinnad kukkusid börsiajaloo madalaimatele tasemetele.

Aasta algusest saadik, ehk kolme ja poole kuuga on Tallinna börsi ettevõtete turuväärtus langenud 10,9 miljardi krooni võrra, 52 miljardile kroonile. Tallink on aasta algusega võrreldes kaotanud üle kolme miljardi krooni ning maksab aktsia tänast sulgemishinda, 11,73 krooni, aluseks võttes vaid 7,9 miljardit krooni. Tallink ostis 2006. aasta suvel Silja Line'i 450 miljoni euro ehk 7,04 miljardi krooni eest, mille lisandus viis miljonit Tallinki aktsiat. Tallinki aktsia hind oli toona 59 krooni.

Eile saatis laevandusettevõte välja börsiteate, et sel nädalal kohtuvad ettevõtte juhid potentsiaalsete ning uute institutsionaalsete juhtidega. Mulle tundub, et uute institutsionaalsete investorite leidmine on Tallinki jaoks saamas hädavajalikuks, et mitte öelda enamat. Grupp on investeerinud agressiivselt uutesse laevadesse, aga võib olla on seda tehtud ehk liiga agressiivselt. Tallinki laenukoormus on kasvanud 14 miljardile kroonile. Ettevõte hindab uute laevade turuväärtuseks 1,5 miljardit eurot ehk 23 miljardit krooni. Kuna nii suured laevad on üsna ebalikviidsed, siis ei usu ma, et see hinnang on väga adekvaatne, eriti tulevikku silmas pidades.

Olympic EG on aasta algusega võrreldes kaotanud 2,5 miljardit krooni oma väärtusest ning maksis eilse päeva lõpu seisuga kuus miljardit krooni. Kasiinoketi aktsia sulgus pärast 2,3%-list kukkumist uues kümnes ehk 39,9 kroonil.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt