ÄP fototoimetus • 1. mai 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Norra võitleb Hispaania nälkjatega

Tapjanälkjad e Hispaania teeteod, teadusliku nimega Arion lusitanicus, hävitavad kõik oma teel, puutumata ei jää mitte ükski taim, kirjutas Helsingin Sanomat.

Lisaks täitmatule isule paljuneb see liik ülikiiresti. Norra valitsus otsustas nüüd, et nälkjate rünnakule tuleb lõpp teha ning koolitama hakatakse niinimetatud nälkjapolitseid, kellele on eraldatud pool miljonit eurot (7,8 miljonit krooni) nälkjatega võitlemiseks.

Norras 1988. aastal vohama hakanud nälkjaid on märgatud juba ka Rootsis. Eestis see nälkjas veel eriti levinud ei ole.

"Ei saa väita, et Eestis lusitanicus't üldse pole, sest inimene võib olla teda laiali kandnud," tõdes Eesti malakoloogiaühingu spetsialist Anneli Ehlvest. Siiski usub ta, et Hispaania teeteoks peetakse Eestis sageli hoopis 1980ndail laialt levinud tumedat teetigu (Arion ater), kes nii suurt kahju ei tekita. Hispaania teeteo värvus varieerub, kuid enamasti on nad oranžid ning üle kümne sentimeetri pikkuseks ei kasva.

Samuti võivad inimesed Hispaania teeteoks pidada Eestis väga levinud tähnilise ilmega suurt seatigu või tumedamat musta seatigu, kes mõlemad kasvavad kuni 15 sentimeetri pikkuseks. "Musta seatigu võib kohata kõikjal Eestis, näiteks saartel kruusateede peal leidub neid eriti arvukalt. Suur seatigu elab keldrites ja igal pool inimese läheduses," ütles Ehlvest.

Autor: ÄP

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt