Romet Kreek • 7. mai 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Olümpiaaktsiad kukkusid tõusu järel

Pekingi olümpiamängudelt tulu saavate ettevõtete aktsiad kukkusid veel enne spordipeo algust.

Macquarie Groupi koostas 2006. aasta novembris nimekirja 23 ettevõttest, kes Olümpiamängude pealt teenivad. Sel aastal on aga aktsiad varasema suure tõusu järel peksupoisteks olnud. Keskmiselt on sel aastal mängude pealt teenivate ettevõtete aktsiad kukkunud 21 protsenti, võrrelduna Hongkongi Hang Sengi Hiina ettevõtete indeksi 12 protsendise langusega.

Isegi kukkumise järel on aktsiad krõbeda hinnaga - hinna-kasumi suhe ehk P/E on 30, võrreldes Hang Sengi Hiina indeksiga, mis on 19.

2007. aastal tõusid olümpiaaktsiad 69 protsenti, indeks aga 56 protsenti.

"Olümpiamängudega seotud ettevõtete aktsiad tõusid vaid tänu olümpiamängudele, mitte headele fundamentaalnäitajatele," ütles Bloombergile Templeton Asset Managementi 47 miljardi dollari suuruse arenevate turgude fondijuht Mark Mobius. "Me ei ostnud neid aktsiad, kuna hinnad tõusid liiga kiiresti ja liialt kõrgele."

Olümpiaaktsiate nimekirja koostanud Tim Rocks usub, et aktsiate hinnad taastuvad. "Me oleme näinud kõikvõimalikke Hiina aktsiate kukkumist ning nende põhjused on ületähtsustatud," ütles Rocks. "Turismi- ja kinnisvaraettevõtetel, mis on seotud olümpiamängudega, läheb tulevikus muust turust paremini, kui üldine olukord paraneb."

"Ma ei osta iial ühtegi infrastruktuuri ettevõtte aktsiat üheaastaseks panuseks, et nad ehitaksid paar staadionit," ütles JF Assetsi Suur-Hiina fondijuht Howard Wang. "Meie oleme aktsiaid ostnud viieaastases perspektiivis."

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt